Троє ВІЛ-інфікованих чоловіків отримали відмову в проведенні пластичної операції по зменшенню об'єму грудей в зв'язку з гінекомастією від клініки пластичної хірургії в Нью-Йорку. Причиною відмови став їх ВІЛ-статус.
Пластична хірургія
Житель Нью-Йорка на ім'я Марк Мілано подав до суду на клініку, стверджуючи, що її політика щодо процедур для ВІЛ-інфікованих порушує його громадянські права. Згодом до цього позову приєдналися два інших пацієнта, а потім і американський уряд, що підтримав вимоги своїх громадян.
Представники клініки підкреслили, що будь-який лікар приймає рішення про проведення хірургічної операції на основі докладної інформації про стан здоров'я свого пацієнта, включаючи і медикаменти, які він використовує. На думку пластичних хірургів клініки, ліки з категорії антиретровірусної терапії, які необхідно довічно використовувати ВІЛ-інфікованим пацієнтам, могли вступити в небажану реакцію з препаратами, що застосовуються при пластичних операціях. Отже, відмова в проведенні процедури не була викликана будь-якою дискримінацією людей з ВІЛ.
Однак, суд постановив, що рішення клініки є порушенням законів про права людини, а твердження з приводу несумісності ліків нічим не підтверджуються. Що ж стосується пацієнтів, яким відмовили в пластиці, то суд ухвалив, що вони мають право вимагати фінансової компенсації. Сам Марк Мілано зазначив, що живе з ВІЛ вже більше 30 років, але вперше зіткнувся з такою потужною дискримінацією, яку він порівняв з "ударом ногою в живіт". Мілано розповів, що лікар з клініки заявив йому: "Я ніколи не проводжу ніякі процедури з ВІЛ-інфікованими!" Це викликало сльози у чоловіка.