Наприклад, якщо у людини синусит (запалення пазух носа), то система буде функціонувати неправильно і викликати чхання, щоб налагодити роботу, стверджують дослідники з Університету Пенсільванії.
Коли система перевантажується, людина чхає. Тоді середовище в носовій порожнині відновлюється, і сенсори знову можуть аналізувати вдихувані частки. Саме мікроскопічні волоски, що розташовуються на клітинах, що вистилають носову порожнину, викликають чхання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому виникає часте чхання?Вчені провели експеримент, в ході якого спостерігали, як носові клітини мишей позбувалися від слизу при синуситі. Так, коли клітини піддавалися впливу потоку повітря під час чхання, їх система біохімічної реакції «перезавантажувалася». Експеримент з людьми показав, що тканини, взяті у хворих синуситом, не реагували на симулятор чхання нормальним чином.
Можливо, пацієнти з синуситом частіше чхають, так як клітини не в змозі нормально оновлюватися. Це відкриття в перспективі можна використовувати для лікування різних захворювань носової порожнини, вважають вчені.