Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Депривіт

ЗАТ “Київський вітамінний завод”. Україна


Депривіт

Код: N05CM50

Седативні


Інструкція


Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: таблетки круглої форми з двоопуклою поверхнею, вкриті плівковою оболонкою зеленого кольору;

склад: 1 таблетка містить звіробою екстракту 0,5 % (в перерахуванні на суху речовину з вмістом гіперицину 0,5 %) 60 мг, що відповідає гіперицину 0,3 мг;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, лактози моногідрат, натрію кроскармелоза,

аеросил, тальк, магнію стеарат, суміш для плівкового покриття Opadry II Green.

Форма випуску. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Снодійні та седативні препарати. Інші препарати, включаючи комбінації. Код АТС N05С М 50**.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Анксіолітичний засіб рослинного походження. Стандартизований екстракт трави звіробою, основним діючим компонентом якого є гіперицин, перешкоджає розвитку порушень нейротрансмітерної передачі (гальмує зворотний захват норадреналіну і серотоніну), здатний пригнічувати активність моноамін оксидази і катехол-0-метилтрансфер ази, нормалізує секрецію інтерлейкіну-6. Флавоноїди екстракту звіробою, зв'язуючись з бензодіазепіновими рецепторами, спричиняють седативний ефект. Чинить сприятливу дію на функціональний стан центральної нервової системи, усуває тривогу і напругу, підвищує настрій, фізичну працездатність і нормалізує сон.

Фармакокінетика. Після приймання внутрішньо максимальна концентрація в крові біологічно активних речовин екстракту звіробою досягається через 3 години для псевдогіперицину і через 5 годин для гіперицину, що обумовлено їх різними ліпофільними властивостями. Період виведення псевдогіперицину і гіперицину відрізняється високим рівнем варіабельності і становить 10–37 і 6–30 годин відповідно.

Показання для застосування. Психовегетативні розлади (апатія, пригніченість, тривога, неспокій, дратівливість, порушення емоційного настрою), збудження і/або нервова напруга, астено невротичний синдром, психоемоційні порушення в період менопаузи, порушення сну.

Спосіб застосування та дози. Застосовують внутрішньо до або під час приймання їжі, не розжовуючи, запиваючи невеликою кількістю рідини.

Дорослим і дітям старше 12 років призначають по 1 таблетці 1–3 рази на добу. Задовільний терапевтичний результат може спостерігатися через 10–14 днів лікування. Для досягнення повного терапевтичного ефекту необхідне регулярне приймання препарату протягом 4–6 тижнів. Якщо симптоми захворювання зберігаються більше 4 тижнів, слід звернутися до лікаря.

Дітям від 6 до 12 років призначають тільки під наглядом лікаря по 1 або 2 таблетки на добу (вранці і ввечері).

Побічна дія. Дерматологічні реакції: фото сенсибілізація (особливо у осіб зі світлою шкірою). Інші: рідко – шкірні алергічні реакції, диспепсія, втома, неспокій.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату, фото сенсибілізація, зокрема до препаратів звіробою в анамнезі, застосування інгібіторів моноамін оксидази одночасно і/або в попередні 2 тижні, сумісне застосування з циклоспорином та іншими інгібіторами протеаз у ВІЛ-позитивних пацієнтів, вагітність, годування груддю, дитячий вік до 6 років.

Передозування. Випадки передозування не описані.

Особливості застосування. Під час лікування препаратом слід уникати інтенсивного ультрафіолетового опромінення (тривалі сонячні ванни, УФ-лампи, солярій). Безпека і ефективність лікування дітей молодше 6 років не встановлені.

Застосування в період вагітності і годування груддю. Препарат не слід застосовувати при вагітності та годування груддю, оскільки немає даних про безпеку його застосування в цих періодах.

Вплив на здатність керувати автомобілем або працювати зі складними механізмами. Препарат не впливає на здатність керувати авто транспортом і виконувати потенційно небезпечні роботи, які потребують концентрації уваги. Проте слід враховувати можливість дії на психоемоційні здібності пацієнта, особливо при спільному застосуванні з іншими препаратами (транквілізаторами) або алкоголем.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні або призначенні препарат атів звіробою відразу після терапії інгібіторами моноамін оксидази, також як і у разі призначення інгібіторів моноамін оксидази безпоседньо після терапії препаратами звіробою, можливе посилення побічних ефектів. При одночасному застосуванні з іншими антидепресантами (флуоксетин, пароксетин, сертралін, флувоксамін, циталопрам) також можливе посилення побічних реакцій (нудота, блювання, збудження, відчуття страху). Може знижувати ефект непрямих антикоагулянтів (варфарин, фенпрокумон), циклоспорину, дигоксину, індинавіру, амітриптиліну, нортриптиліну, теофіліну (одночасний прийом можливий тільки за призначенням лікаря з обов'язковим контролем показників крові і протромбі нового часу на початку і наприкінці лікування). Спільне застосування з пероральними гормональними контрацептивами може послабити їх дію і призводити до між менструальних кровотеч.

Умови та термін зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25°С.

Термін придатності – 2 роки.

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка. По 10 таблеток у блістері; по 3 блістери у пачці.

Виробник. ЗАТ «Київський вітамінний завод».

Адреса: 04073, Україна, м. Київ, вул. Копилівська, 38. Web-сайт: www.vitamin.com.ua
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus