Шматочки стебел, листя і суцвіть; колір сірувато-зелений; запах слабкий; смак гіркуватий.
Назва і місцезнаходження виробника.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Фітолік».
Україна, 76026, м. Івано-Франківськ, вул. Гетьмана Мазепи, 183, корп. 1.
Фармакотерапевтична група.
Снодійні та седативні засоби. Код АТС N05C M18**.
Пустирника трава містить алкалоїди леонурин і леонуридин, амін стахідрин, флавоноїди (квінквелозид, рутин, кверцетин та інші), сапоніни, речовини дубильні, олію ефірну, кислоти органічні (яблучна, винна, лимонна, урсолова, ванілінова, р-куркумова), речовини гіркі й цукристі, вітаміни (А, Е, С), солі мінеральні (калій, кальцій, натрій, сірка). Цей комплекс біологічно активних речовин має виражені седативні, спазмолітичні, гіпотензивні, кардіотонічні властивості. Настої з трави пустирника уповільнюють серцевий ритм, підвищують силу серцевих скорочень, одночасно знижуючи потребу серцевого м'яза у кисні.
Показання для застосування.
Надмірна нервова збудливість, неврози і неврозоподібні стани, ранні стадії артеріальної гіпертензії.
Протипоказання.
Індивідуальна підвищена чутливість до препарату. Артеріальна гіпотензія, брадикардія. Дитячий вік до 12 років.
Належні заходи безпеки при застосуванні.
Немає особливих заходів безпеки при застосуванні Пустирника трави.
Особливі застереження.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Відсутні контрольовані дослідження дії препарату на вагітних жінок. Пацієнткам рекомендується повідомляти лікаря про стан вагітності. Питання щодо призначення препаратів пустирника у період вагітності і годування груддю доцільно вирішувати з урахуванням співвідношення необхідності лікування для жінки та потенційної небезпечності лікарських засобів для плода або дитини.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами.
Під час лікування Пустирника травою у деяких пацієнтів може спостерігатися сонливість і запаморочення, тому слід з обережністю застосовувати цей препарат при керуванні авто транспортом або роботі зі складними механізмами.
Діти.
Безпека та ефективність застосування Пустирника трави у дітей не встановлені, тому не рекомендується без призначення лікаря застосовувати препарат дітям віком до 12 років.
Спосіб застосування та дози.
Застосовують у вигляді настою: 15 г (4 столові ложки) Пустирника трави різано-пресованої поміщають в емальований посуд, заливають 1 склянкою (200 мл) гарячої кип’яченої води, закривають кришкою і настоюють на киплячій водяній бані 15 хв. Охолоджують при кімнатній температурі 45 хв, проціджують, залишок віджимають до процідженого настою. Настій доводять кип’яченою водою до 200 мл.
Дорослі приймають внутрішньо в теплому вигляді по 1 столовій ложці 3 - 4 рази на день за 15 - 20 хв до їди. Діти (залежно від віку) – від 1 чайної до 1 столової ложки 3 - 4 рази на день за 15 - 20 хв до їди.
Перед застосуванням настій рекомендується збовтувати.
Тривалість лікування визначається індивідуально з урахуванням перебігу захворювання, стабільності досягнутого терапевтичного ефекту і переносимості препарату.
Передозування.
Симптоми: стомлюваність, сонливість, запаморочення, зниження артеріального тиску.
Лікування симптоматичне.
Побічні ефекти.
Препарат зазвичай переноситься добре, проте у деяких хворих при індивідуальній підвищеній чутливості можливий розвиток алергічних реакцій (почервоніння шкіри, висипи, свербіж), можливі шлунково-кишкові розлади, а також підвищена втомлюваність, сонливість, запаморочення.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
Препарати пустирника можуть потенціювати фармакологічні ефекти седативних, снодійних, аналгетичних, антигіпертензивних препаратів та серцевих глікозидів, а також підсилити дію алкоголю.
Термін придатності.
3 роки.
Умови зберігання.
Зберігати в сухому місці при температурі від 15 º С до 25 º С.
Приготовлений настій зберігати при температурі від 8 °С до 15 °С не більше 2 діб.