Попередити рак молочної залози - це проблема для тих жінок, які мають погану спадковість. Як це зробити? Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Аспірин запобігає розвитку ракових клітин
Американські фахівці виявили, що аспірин допомагає створити навколо ракових стовбурових клітин певні умови, що перешкоджають їх поширенню. Як стверджують вчені, аспірин може використовуватися для зниження ризику виникнення рецидиву через 5-10 років після встановлення діагнозу вперше – саме в цей період частіше виникають рецидиви захворювання. Пухлина має стовбурові клітини, або залишкові клітини, які вже пережили хіміотерапію або інше лікування раку і перебувають «у сні» до тих пір, поки умови в людському організмі не стануть більш сприятливими для вторинного розмноження.
Вчені встановили, що аспірин змінює молекулярний підпис у ракових клітинах молочної залози так, щоб зупинити їх розмноження. Зробити такий висновок вченим допоміг експеримент, в рамках якого вчені розмістили клітини раку молочної залози у 96 окремих пластинах. Половина клітин була піддана впливу різних доз аспірину. Результати експерименту показали, що вплив даного препарату суттєво підвищував швидкість загибелі клітин. А ті клітини, які не були знищені, більше не могли рости.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою