Мутації в цьому складному поєднанні призводять до того, що ракові клітини стають невразливими до хіміотерапії на основі PARP-інгібіторів. Про це повідомляється в прес-релізі на MedicalXpress.
Дослідники проаналізували ракові клітини молочної залози, які мали мутації в гені BRCA1. Для цієї мети біологи використовували систему CRISPR / Cas9, щоб знайти гени, мутації яких робили злоякісну пухлину несприйнятливою до препаратів олапаріб і талаопаріб. Ці сполуки відносяться до класу PARP-інгібіторів, які пригнічують активність полі (АДФ-рибоза) -полімераза. Останні є системою відновлення ДНК, яку ракові клітини використовують для того, щоб уникнути апоптозу. Звичайний шлях репарації ДНК, характерний для нормальних клітин, в цьому випадку порушено.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Американські медики вилікували рак грудей на останній стадії Виявилося, що PARP-інгібітори перестають бути ефективними в тому випадку, якщо виникають мутації в генах, що кодують білки SHLD1, SHLD2 і SHLD3. Ці сполуки утворюють комплекс, який прикріплюється до тупих кінців пошкодженої ДНК, зшиваючи їх безпосередньо. Пошкодження комплексу призводить до того, що клітини починають використовувати новий шлях відновлення ДНК, уникаючи дії хіміотерапевтичних препаратів, спрямованих на придушення (АДФ-рибоза) -полімераза.