Да Вінчі був неправий
Леонардо да Вінчі був допитливим спостерігачем анатомії людини, ілюструючи свої відкриття зображеннями розчленованих тіл, які залишаються точними і сьогодні. Але вони не досконалі, якщо розглянути ескіз жіночого репродуктивного тракту. Ескізи людської матки, зроблені да Вінчі, більше схожі на органи інших тварин. Цілком можливо, що складність отримання тіла жінки для розтину не залишила да Вінчі іншого вибору, окрім як заповнити прогалини у своїх знаннях за допомогою розтину тварин.
Ультра-пружність матки
Коли вона не використовується, здорова матка являє собою невеликий орган, розміром близько 7,5 см в довжину і 5 см завширшки. Під час вагітності зміни відбуваються швидко. Приблизно за 20 тижнів вагітності, розширена матка досягає пупка. Зовнішній край матки досягає нижнього краю грудної клітки приблизно через 36 тижнів.
Дівоча пліва
Відома як показник невинності, дівоча пліва в дійсності представляє собою тільки невеликий шматочок тканини, що розташовується на вході в піхву. Його можна порвати при першому статевому акті (або іншому проникненні), або вона може розтягнутися, іншими словами, наявність або відсутність дівочої пліви нічого не говорить про те, чи мала жінка секс.
Чи існує жіноча точка G
Точка G - зона на тілі жінки, а скоріше в її піхву, яка вважається екстра-чутливою до еротичної стимуляції, є предметом суперечок. Багато жінок стверджують, що вона існує, але анатомічні знання цієї області залишаються вельми тонким. В даний час, питання про те, чи існує точка G, або це міф, залишається загадкою.
Парні органи
У дуже рідкісних випадках деякі жінки народжуються не з однієї, а з двома матками. Це відбувається через те, що під час формування у плода репродуктивної системи, матка починається як дві труби, які об'єднуються в один орган. Коли труби не можуть злитися, кожна з них перетворюється на окрему матку. Іноді піхва в тілі жінки з таким станом також дублюється, створюючи роздвоєний шлях до кожної матки.
Засоби гігієни
Сьогодні жінки можуть впоратися з менструальними синдромами за допомогою різних гігієнічних засобів: прокладок, тампонів або навіть гормонів. Але жінкам минулого доводилося бути більш винахідливими. У Стародавньому Єгипті використовували розм'якшений папірус, в Древній Греції - волокно, огорнуте навколо дерева, в Японії - папір, в Америці 1800-1900-х - вату, у Франції початку 1900-х - целюлозні бинти.
У багатьох культурах існували менструальні ритуали, які заявляли жінок уникати певних видів діяльності в цей «нечистий» період. Жінки в цих культурах відчувають себе більш збентеженими під час місячних і донині, як виявило дослідження березня 2012 року. Але вони також відчувають більше почуття зв'язку з іншими жінками, ділячись власним досвідом. Це може допомогти вигнати деякі таємниці, довкола жіночий репродуктивний цикл, вважають дослідники.