Професійна гігієна зубів - це процедура, яку проводить лікар-стоматолог або гігієніст, щоб видалити бактеріальний наліт і тверді відкладення з поверхні зубів.
Професійна гігієна зубів
У роті мешкають тисячі мікроорганізмів - як шкідливих, і корисних. Завдяки поживному середовищу бактерії активно розмножуються та утворюють на емалі та яснах біоплівку. Через півроку продукти їхньої життєдіяльності починають руйнувати структуру зуба, що призводить до появи карієсу та запалень.
Але хіба домашньої гігієни недостатньо, щоб упоратися з нальотом? Проблема полягає в наступному: між яснами та емаллю є вільний простір глибиною від 1 до 3 міліметрів, який неможливо вичистити звичайною зубною щіткою. Саме сюди і проникають бактерії, які руйнують зв'язки, що прикріплюють зуб до ясна.
Потім мікроорганізми спрямовуються вглиб тканин, у результаті кістку починає розсмоктуватися. Надалі виникає серйозна небезпека втрати зуба. Щоб цього не сталося, необхідно періодично проводити стоматологічну гігієну ротової порожнини. З профілактичною метою її рекомендується робити один раз на півроку. А при проблемах з яснами необхідно звертатися до фахівця частіше – кожні три місяці.
Відмова від професійної гігієни призводить до накопичення зубного нальоту та каменю. Поступово у просторі під яснами утворюється бактеріальна плівка, яку вдається видалити звичайними засобами гігієни. У тому числі починається розвиток карієсу. Наліт на зубах містить кислоти, які руйнують емаль та викликають необхідність складного лікування.
Ще одним негативним наслідком стає підвищений ризик виникнення пародонтиту. Розмноження патологічних мікроорганізмів викликає запалення, що призводить до хронічних хвороб ясен та тканин, що підтримують зуби. Погіршується і зовнішній вигляд зубів, оскільки скупчення нальоту та твердих відкладень часто призводить до зміни кольору емалі, а це, своєю чергою, викликає психологічний дискомфорт.
Крім того, професійне чищення впливає на самопочуття. Згідно з деякими дослідженнями, захворювання порожнини рота негативно позначаються на стані серцево-судинної системи та гормональної сфери.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі