Патогенні мікроорганізми найчастіше потрапляють в організм жінки через піхву, а далі проникають в матку і маткові труби. Це висхідний шлях проникнення інфекції. Низхідним шляхом інфекція проникає з червоподібного відростка і сигмовидної кишки. Стати причиною захворювання може будь-яке вогнище інфекції в жіночому організмі, з якого інфекція через лімфу або кров проникає в маткові труби. Іноді сальпінгіт може виникати в результаті хірургічних процедур на матці, які залишають великі рани, що стають "полем" для розвитку патогенних мікроорганізмів. Особливий ризик представляють ті жінки, які вирішуються на підпільні аборти.
СимптомиКлінічні прояви сальпингіту починають проявлятися при закінченні менструації. При гострому процесі різко погіршується самопочуття пацієнтки, підвищується температура тіла, можливий озноб і больові відчуття внизу живота, які іррадіюють в пряму кишку і крижі. Виникають гастроентеральні розлади (метеоризм, нудота і блювота) ознаки інтоксикації (тахікардія, біль у м'язах, загальна слабкість).
Патогномонічний симптом сальпінгіта - серозно-гнійні виділення з піхви і уретри. Дизуричні прояви (виділення сечі невеликими порціями, різі під час сечовипускання і позиви на нього) і кишкові розлади у вигляді частого рідкого стільця. Можлива різка болючість під час статевого акту.
Для підгострого сальпінгіта характерно зменшення болю, температура субфебрильна, загальний стан пацієнтки поліпшується. Перебіг хронічної форми захворювання можливо на тлі нормальної температури тіла і задовільного загального стану пацієнтки. Але зберігається стійкий больовий синдром. Загострення хронічної форми сальпінгіту провокує стресові ситуації, перевтома, переохолодження і інтеркурентні інфекції.
Для гонорейного сальпінгіту характерна не тільки поразка фаллопієвих труб, а також цервікального каналу, уретри, парауретральних ходів, прямої кишки і Бартолінових залоз. Протікає майже так само, як і септична форма.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шість порад для урізноманітнення сексуБільш стерто протікає хламідійний сальпінгіт. Його супроводжують явища ендометриту, цервіциту, уретриту і деструктивного ураження маткових труб. Після хламидийного сальпінгіту у жінок може розвиватися безпліддя і позаматкова вагітність.