Рецепт 1.
Складові:
Свіжий корінь імбиру - 300 г;
Мед бджолиний - 150 мл;
Лимон - 1 штука вагою 120-150 г.
Корінь імбиру очистіть від жорсткої шкірки і натріть на дрібній тертці. Лимон вимийте, також очистіть, розріжте, видаліть всі кісточки, а м'якоть подрібніть блендером або м'ясорубкою, або просто дрібно порубати ножем. Складіть підготовлені інгредієнти в чисту скляну банку з кришкою, що закручується, залийте медом, ретельно перемішайте і приберіть на зберігання в холодильник.
До першого рецепту варто звернутися, не чекаючи нежиті і застуди: як тільки настане сезон холодів, приготуйте баночку з ліками, поставте в холодильник і приймайте щодня по 1 чайній ложці за 20-30 хвилин до їжі. Суміш з меду, імбиру і лимона можна давати навіть дітям старше п'яти років по половині чайної ложечки, а якщо ласощі здасться вашому чаду занадто специфічним на смак, відразу запропонуйте йому ковток солодкого чаю.
Радикальний засіб від затяжного, часто рецидивуючого і хронічного нежитю - це домашня процедура промивання носа морською сіллю, яка прийшла до нас зі Сходу, з традиційної культури індійських йогів. На батьківщині методики її називають "Джала-неті". Промивання носа слабким розчином морської солі вважається найефективнішим і популярним лікуванням нежитю серед знаючих людей. Позволяє не тільки механічно очистити гайморові пазухи від слизу і гною, а й місцево санувати цю область, щоб запалення припинилося. Хімічний склад натуральної морської солі унікальний: там містяться природні сполуки, які надають на слизову оболонку носа дезінфікуючу і заспокійливу дію.
Тим, хто вперше вирішив вдатися до лікування нежитю за допомогою промивань, потрібно запам'ятати кілька важливий правил:
Не намагайтеся посилити лікувальний ефект процедури, додаючи в розчин побільше солі. У деяких малокомпетентних джерелах пропонується класти мало не цілу столову ложку морської солі на склянку води. Так ви тільки обпалите слизову оболонку і збільшите нежить. Вчення йоги говорить, що вода для промивання носа не повинна бути більш солоною, ніж кров людини;
Завжди дуже ретельно перемішайте розчин і чекайте повного розчинення морської солі, інакше під час процедури жорсткі крупиці зашкодять слизову оболонку носа;
Не варто використовувати гарячу воду, щоб прискорити розчинення солі. Оптимальна температура розчину для промивання носа - 40-42 градусів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Погіршення слуху: як зупинити розвиток проблемиПід час процедури не втягуйте розчин носом, інакше ви поперхнется. Вода повинна вільно затікати в одну ніздрю і витікати з іншого.