Ортопед-травматолог розповів, яке взуття можна носити і чому
Ортопед пояснив, як неякісне взуття викликає головний біль
Скупий платить хворою головою
Сьогодні одним з найважливіших критеріїв при виборі нової пари взуття для багатьох є її ціна. Зручність і якість нових черевиків або босоніжок відійшли на другий план. І такий підхід в корені неправильний, вважає травматолог-ортопед Сергій Алексутов.
За словами медика, неправильний вибір взуття може найдраматичнішим чином позначитися на здоров'ї людини. Наприклад, все частіше в соцмережах можна прочитати про те, що через погане взуття у людей з'являються постійні головні болі.
Удар! Ще удар!
Сергій Алексутов пояснив, як пов'язані між собою ноги і голова, а також як можна убезпечити своє здоров'я. Виявляється, при кожному кроці людський організм відчуває в прямому сенсі потрясіння: до мозку доходить приблизно 3 відсотки ударного навантаження, яке отримує при ходьбі стопа.
І чим тісніше і незручне взуття, яке ми носимо, тим ступінь впливу кроків на мозок сильніше. В поганому взутті практично немає амортизації, і якщо є проблеми і зі стопою (деформації), то головні болі при тривалих прогулянках вам забезпечені.
- У день людина отримує в середньому від 10 до 12 тисяч мікроударів під час руху. Це серйозно впливає на здоров'я людини, може викликати і головні болі, - сказав ортопед.
Ортопед рекомендує
Не варто зловживати і ходінням на підборах, особливо високих. За словами Алексутова, тривале перебування «на висоті» часто стає головною причиною утворення набряків, а також варикозного розширення вен.
Якщо ставати постійним пацієнтом ортопеда та інших медиків немає бажання, тоді слід раз і назавжди запам'ятати важливі правила при покупці нової пари взуття: вона повинна бути з натуральних матеріалів (шкіра, замша і ін), оптимальна висота каблука - 2-4 см. Якщо стопа дуже широка, то найкраще брати взуття з можливістю регулювання по ширині (наприклад, мати широку гумку).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Психологи радять розподіляти сфери відповідальності з дітьми