— Окуляри — оптичний прилад, що має відповідні властивості. Всі ми знаємо, як працює проектор: ми проектуємо зображення на екран та отримуємо картинку. Окуляри діють навпаки: вони беруть світ довкола нас і створюють свою картинку, яку проектують на сітківку. І підбирати очки потрібно дуже ретельно, інакше можна отримати масу проблем, починаючи від головного болю і до прогресування короткозорості, — пояснює лікар-офтальмолог вищої категорії, кандидат медичних наук Сергій Анатолійович Лупар.
А ось необхідність збереження очей сонцезахисними окулярами дуже умовна. Багато залежить від того, на якій широті людина знаходиться. Якщо на середній європейській (Київ, Варшава, Берлін), то потреби у них особливої немає. А ось у північних чи південних широтах, де сонячне випромінювання інтенсивніше, такий аксесуар необхідний. І купувати його слід не на ринковій розкладці, а в магазині оптики. Там покажуть на окуляри сертифікат відповідності та розкажуть, які спектри ультрафіолету вони блокують.
— У нормі рогівка та кришталик — це ті оптичні середовища, які блокують частину ультрафіолету, що потрапляє в око. Коли ми дивимося на яскраве світло, у нас зіниця зменшується, а разом із нею — і кількість світла. Відповідно, зменшується кількість ультрафіолету, що проникає всередину, до сітківки. Але якщо ми надягаємо неякісні сонцезахисні окуляри, то вони блокують видиму частину спектра, і зіниця залишається широкою. І через нього весь потік шкідливого ультрафіолету потрапляє нам у вічі. Тому погані сонцезахисні окуляри шкодять зору, а хороші захищають його, — розповів експерт.