Отож, як все ж таки харчування впливає на гормональний баланс жінки. Корисність їжі є важливою фундаментальною складовою кожної людини, тобто те, що ми їмо щодня, може або допомогти нашому організму працювати правильно, або навпаки — створити проблеми.
Жінкам особливо потрібні омега-3 жирні кислоти, які містяться у оливковій олії, авокадо, горіхах та у рибі. Саме ці жири підтримують роботу нервової системи та зменшують інфекційні запалення.
Білок, ще одна важлива основа стабільності. Саме він регулює рівень інсуліну і лептину, гормон, який відповідає за голод і енергію організму. Білок потрібно вживати щодня, це продукти основного засобу харчування: яйця, курка, риба.
Наступне, це клітковина - вуглевод, який в який виводить надлишок естрогену з організму через кишечник. Вона особливо корисна для жінок, які мають ПМС, нерегулярний цикл або проблеми зі шкірою. Для нормального функціонування організму, клітковину бажано вживати не менше 25-30 грамів на день. Ось декілька прикладів, що містять клітковину: вівсянка, насіння льону, яблука, броколі, шпинат, чорний хліб. Також саме цей вуглевод допомагає організму з переїданням, так як розчинна клітковина уповільнює перетравлення та дає довше відчуття ситості.
І найголовніше для повноцінного підтримання жіночого організму є вітаміни. Цинк, магній, вітаміни групи B, D та E відіграють ключову роль у виробленні та регуляції гормонів. Наприклад, вітамін D впливає на рівень естрогену, а магній допомагає зменшити симптоми передменструального синдрому. Аби підтримувати гормональний баланс, потрібно їсти різноматно і натурально, обов’язково обирати свіжі овочі та фрукти, саме вони містять вітаміни, які потрібно отримувати щодня.
Отже, їжа - це не тільки потреба, яку ми закриваємо голодом, але й важлива складова нашого внутрішнього та зовнішнього вигляду. Цей інструмент дуже потужний, якщо навчитись правильно його використовувати, тоорганізм віддячить вам не тільки гарним тілом, але й меншим стресом та здоровим циклом.
Тітарчук Карина