Про засоби контрацепції, які будуть надійними - читайте у нашому матеріалі.
Надійність контрацептивів
Існує кілька груп контрацептивів. Найпоширеніші - бар'єрні, хімічні та біологічні. У кожної групи свій індекс — він визначається за кількістю жінок, які, незважаючи на вжиті заходи захисту, таки завагітніли.
До бар'єрних контрацептивів належать презервативи, вони бувають чоловічі та жіночі. Варто зазначити, що надійність чоловічих вища — завагітніли 18 жінок із 100. У той час, як використовуючи жіночі презервативи, 25 жінок із 100.
У хімічних контрацептивів індекс надійності приблизно такий самий — близько 20 жінок із 100 завагітніли, незважаючи на вжиті заходи. Їхній механізм дії заснований на нейтралізації сперматозоїдів.
Найбільш надійною вважається внутрішньоматкова спіраль. Хоча цей метод було б варто назвати абортивним. Адже спіраль, на відміну презервативу, не перешкоджає зачаттю. Після того, як яйцеклітина вже запліднена, вона заважає прикріпитися до матки. Незважаючи на велику кількість противників цього методу, його ефективність висока — лише три жінки зі 100 тих, що використовують спіраль, завагітніли.
Найбільш сумнівними та ненадійними фахівець вважає біологічні методи контрацепції. Один із них — календарний. Його суть у тому, що жінка сама намагається визначити день овуляції, виходячи зі свого місячного циклу. Вгадати день, коли ризик завагітніти найвищий, можна і за базальною температурою. Якщо день визначено правильно, надійність цього досить висока.
Надійними вважаються і оральні контрацептиви, однак вони мають багато побічних ефектів через вплив на гормональну систему.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі