Вчені з університету Вашингтона стверджують, що тепер знають усі про причини пияцтва. Але допомогти людям не вживати алкоголю – не можуть.
Згідно з їхніми дослідженнями, люди, які зловживають алкоголем, такі безтурботні і слабовільні, бо просто не відчувають серйозності всієї ситуації.
Як з'ясували дослідники, ті, хто зловживає алкоголем, упевнені, що всі побічні ефекти вживання спиртних напоїв обминуть їхньою стороною. А ось впевненість у тому, що алкоголь допомагає стати комунікабельними та сексуальними, міцно закріплюється на рівні підсвідомості. І вивести з голови спогади про те, як «під градусом» почувався «героєм», дуже складно.
Під час проведення наукового дослідження опитали 500 студентів, які навчаються у Вашингтонському університеті. Потрібно було зазначити за останній рік 35 негативних наслідків, пов'язаних із вживанням алкоголю. Було названо і затуманений розум, і похмілля, і втрачені чи вкрадені речі, і сварки з батьками чи коханими людьми, і зради, і пропущені заняття.
Також учасникам опитування було запропоновано вказати позитивні наслідки після вживання алкоголю. В результаті вчені дійшли невтішного висновку: позитивного у вживанні алкоголю, на думку п'ятисот студентів, набагато більше, ніж негативного. Крім того, негативні явища, пов'язані з алкоголем, не вважалися дуже поганими, а швидше швидко проходять.