У весняної нудьги, звичайно, є фізіологічні причини: гіповітаміноз, нестача світла і руху. Однак головна причина нудьги в тому, що ми пов'язуємо весну з новим початком, цвітінням, любов'ю і власним перевтіленням. Втомившись від довгої зими, ми вже на початку березня починаємо мріяти про довгі прогулянки, з дня на день чекаємо сонця і потепління, а разом з ними - і глобальних змін на краще. Виходить, що міжсезоння - це не тільки нестача вітамінів і ультрафіолету, але і очікуванням кращого життя, яка все ніяк не настає.
Як підняти настрій на початку весни
- Складіть список змін. Ми віримо, що весна - час змін, і чекаємо потепління, щоб змінитися. Насправді, цікаві події можуть відбуватися в будь-який час року, навіть найпохмуріший, і чекати весни для того, щоб оновитися, необов'язково. Складіть список справ, які ви хотіли почати навесні. Це може бути ремонт в будинку, примирення з родичами, зміна способу життя. І почніть здійснювати все це одразу після складання списку.
- Налягайте на вітаміни. Це не означає, що потрібно пити вітамін С у великих дозах і скуповувати фрукти центнерами - зараз в них не так вже багато користі. Просто купіть баночку з вітамінним комплексом і регулярно вживайте її вміст в дозах, вказаних в інструкції. Навіть одне це здатне позитивно вплинути на настрій. Перевірено на собі!
- Сходіть в басейн або аквапарк. Вода чудесним чином нагадує про літо, море та відпочинок. Похлюпатися у воді, щоб усвідомити, що літо не за горами. Радимо повеселитися в воді від душі. Влаштуйте в басейні змагання з друзями на швидкість, а в аквапарку спробуйте кожну гірку.
- Не байдикувати. Американський психотерапевт Ролло Мей говорить, що депресія - це нездатність створювати майбутнє. До хандри це не має відношення, так що беріть блокнот і ручку і розписуйте план ваших справ з ранку і до вечора на тиждень. Це не означає, що відпочинок треба скасувати, але от кількість годин на дивані з серіалом треба істотно скоротити на користь більш активних розваг. Зайняті люди не так схильні хандри, як ледачі мрійники.
- Постарайтеся зрозуміти причину апатії і нудьги. Відмінний метод - ведення старого доброго щоденника, але не в інтернеті і для всіх, а в зошиті і для себе. Писати краще всього щодня і перше, що спадає на думку. Це хороший спосіб виявити свої приховані страхи і пригнічені емоції, а також нові бажання і надії, яким ви раніше приділяли недостатньо уваги. Зрозумівши причини нудьги, ви усвідомлюєте, як змінити і поліпшити життя.
- Займіться арт-терапією. Наприклад, купіть фарби та пензлі і помалюйте. При цьому важливо не слідувати ніяким канонам, а малювати спонтанно (це називається «дзен-живопис»). Спробуйте намалювати свій настрій. Якщо ви висловили негативні емоції і ваш малюнок тривожний і похмурий - порвіте його або спаліть. Ефект буде такий же, як і від ранкового щоденника - ви виведете на поверхню ваші переживання і почне краще розуміти причини нудьги. Спробуйте!
- Зробіть свій світ кольоровим. Коли у вас є яскраві пальто і сумочка, ви будете почувати себе по-весняному, навіть якщо за вікном все ще мінусова температура.