Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Аменорея

Категорія: 

Аменорея - відсутність менструацій. Виділяють первинну аменорею (менструацій не було зовсім) і вторинну (до припинення менструацій не спостерігалося розладів менструального циклу).

Первинна аменорея



До первинної аменореї можуть призвести будь-які порушення з боку вищих нервових регуляторних центрів із зменшенням вироблення гонадотропного гормону гіпофізом, а також патологічні процеси у статевих залозах (яєчниках), матці. Її можуть спричинити ушкодження яєчників інфекційним процесом (туберкульоз, інфекційний паротит, сифіліс), хірургічне втручання. Аденобластома (пухлина яєчника, що секретує чоловічий статевий гормон) також може бути причиною аменореї.

Клініка первинної аменореї



Характерні євнухоїдні пропорції тіла (високорослість, довгі кінцівки), недостатній розвиток молочних залоз, недорозвинені зовнішні статеві органи, мінімальний ріст волосся на лобку, атрофія матки, піхви. У випадках, коли дефіцит гонадотропного гормону поєднується з недостатнім виробленням соматотропного гормону, спостерігається низькорослість. Можуть бути інші симптоми гіпопітуїтаризму, ознаки синдрому Шерешевського-Тернера.
Недостатній ріст волосся на лобку та в пахвових западинах і розташування яєчок у пахових каналах - характерні прояви синдрому тестикулярної фемінізації.

Діагностика первинної аменореї



В разі виникнення сумнівів щодо статі визначають статевий хроматин. Рівень гонадотропінів у крові при аменореї центрального походження знижений, при патології статевих залоз - підвищений. Кількість естрогенів в обох випадках знижена.

Лікування первинної аменореї



Лікування амбулаторне або стаціонарне, переважно в ендокринологічному відділенні; за наявності патологічного процесу в статевих органах - у гінекологічному стаціонарі. Гонадотропіни (хоріонічний, сироватковий) вводять в разі нестачі їх в організмі; хворим з оваріальною недостатністю показані естрогени. При пухлині яєчника лікування хірургічне, при аплазії піхви показана хірургічна корекція.

Вторинна аменорея



Причинами вторинної аменореї найчастіше бувають неврогенна анорексія, ожиріння, ураження гіпоталамо-гіпофізарної системи (синдром Іценка-Кушінга, акромегалія, гіпертиреоз, аддісонова хвороба. Крім того, вона може бути наслідком хірургічного видалення наднирковиків, гіпофіза, яєчників; фізичного перенавантаження, тяжких виснажливих хронічних захворювань, а також проявом синдрому галактореї-аменореї.

Клініка вторинної аменореї



Для вторинної аменореї характерний зворотний розвиток вторинних статевих ознак (випадіння волосся в пахвових западинах, на лобку, атрофія молочних залоз тощо). Можуть виявлятися симптоми ендокринопатії, що зумовила аменорею.

Діагностика вторинної аменореї



Визначають зниження рівня гонадотропінів та естрогенів у крові і сечі. При ультразвуковому дослідженні можна виявити пухлину яєчника.

Лікування вторинної аменореї



Лікування хворих із пухлиною яєчника, синдромом Іценка-Кушінга, акромегалією хірургічне. В інших випадках лікування захворювань, що спричинили вторинну аменорею, в основному консервативне. При неврогенній анорексії показана психотерапія.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus