Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Амілоїдоз

Категорія: 

Амілоїдоз - хвороба, зумовлена утворенням в організмі патологічного білка амілоїду і відкладанням його у внутрішніх органах. Патологічний процес розвивається в нирках, серці, печінці, селезінці, легенях.

Розрізняють: 1) генетично запрограмований первинний амілоїдоз у молодих людей; 2) старечий амілоїдоз у людей похилого віку; 3) вторинний амілоїдоз як ускладнення туберкульозу, остеомієліту, хронічних гнійних процесів у легенях, ревматоїдного артриту.
Остання форма хвороби трапляється найчастіше, характеризується переважним ураженням нирок.

Клініка амілоїдозу



Ураженню нирок у ранній, протеїнуричній, стадії амілоїдозу властивий латентний перебіг. Спостерігаються протеїнурія, циліндрурія при зниженому артеріальному тиску. Пізніше з'являється нефротичний синдром: набряк тіла, гіперхолестеринемія, гіпопротеїнемія, значне збільшення ШОЕ. В термінальній стадії виникає хронічна ниркова недостатність.
Амілоїдоз серця проявляється аритмією і серцевою недостатністю. При ураженні кишок з'являється пронос.

Діагностика амілоїдозу



Діагноз підтверджують при ультразвуковому дослідженні і біопсії нирок, слизової оболонки прямої кишки та ясен з наступним гістологічним дослідженням.

Лікування амілоїдозу



Важливе значення в перебігу вторинного амілоїдозу належить радикальній терапії основного захворювання. При гнійних і інфекційних процесах призначають антибіотики та сульфаніламідні препарати з урахуванням чутливості збудника. Хворим рекомендують збільшити вміст білка в денному раціоні, вживати сиру печінку (до 100 г на добу). Тривале лікування амінохіноліновими похідними (делагіл, хінгамін) затримує прогресування амілоїдозу. При появі нефротичного синдрому додають глюкокортикоїди (преднізолон), анаболічні стероїди, унітіол, обмежують кухонну сіль (до 2-4 г на добу). В стадії хронічної ниркової недостатності хворих лікують у стаціонарі. Прогноз несприятливий при масивних набряках, артеріальній гіпертензії і нирковій недостатності.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus