Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Артроз деформуючий

Категорія: 

Виникає внаслідок дегенеративних змін у суглобовому хрящі з наступними вторинними змінами у кістках (розростання по краях епіфізів, кістозні зміни в губчастій речовині, що чергуються зі склерозом кістки).
Причини виникнення артрозу різноманітні. Найвірогіднішим є припущення про переважне значення у його розвитку хронічної або одномоментної травми хряща з подальшими розладами кровообігу та порушенням живлення. Здебільшого уражається кульшовий суглоб (коксартроз). Серед причин виникнення деформуючого коксартрозу найголовнішими є вроджена дисплазія або вроджений вивих суглоба, шо зумовлюють неправильне навантаження його. Вторинні дегенеративні зміни в кульшовому суглобі виявляються через декілька років або й десятиліть. Найчастіше початок захворювання припадає на вік 40-50 років.

Клініка деформуючого артрозу


Захворювання розвивається поступово. Першим його проявом є відчуття скутості в суглобі. Надалі виникає біль, особливо зранку. Вдень, коли хворий 'розходиться', біль вщухає, а ввечері - з'являється знову. Згодом розвиваються контрактури, зменшується обсяг рухів у суглобах аж до повної втрати функції; біль непокоїть хворого і при ходьбі, і в спокої. Рентгенологічне дослідження дає змогу судити про стадію захворювання.

Лікування деформуючого артрозу


Консервативне лікування деформуючого артрозу повинне бути комплексним і тривалим. Розвантаження суглоба досягають застосуванням манжеткового витягнення, милиць, обмеженням ходьби, гідротерапією. Призначають препарати протизапальної дії (саліцилати, індометацин, піроксикам); румалон (25-30 ін'єкцій на курс лікування); внутрішньосуглобові ін'єкції артепарону. Використовують фізіотерапію, масаж, санаторно-курортне лікування. Неефективність консервативної терапії спонукає до застосування хірургічних методів лікування, розпочинаючи від остеотомії та закінчуючи пересадкою штучних суглобів у тяжких випадках, особливо при двобічній локалізації захворювання.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus