Ця ягода в нас не особливо популярна, але це треба виправляти. То чим така корисна журавлина?
1. Дозволяє економити на ліках. У народній та традиційній медицині журавлина славиться своїм приголомшливим ефектом у профілактиці інфекцій сечовивідних шляхів. Встановлено, що регулярне вживання ягоди може скоротити потребу в лікарських препаратах завдяки одному потужному антиоксиданту - проантоціаніду. Він має згубну дію на бактерії, які провокують виникнення хвороб сечовивідних шляхів (наприклад, циститу).
2. Пригнічує запальні процеси. Завдяки поліфенолам журавлину можна назвати природним протизапальним засобом. Поліфеноли, взаємодіючи з іншими біологічно активними сполуками, що містяться в журавлині, підвищують імунну відповідь організму, пригнічують активність клітин, що стимулюють запальні процеси.
3. Допомагає зберегти ясний розум до глибокої старості. Всі речовини з антиоксидантними властивостями (вітаміни С, Е, групи В, марганець та фітонутрієнти), що входять до складу ягоди, нейтралізують дію токсинів, які можуть провокувати розвиток патологічних процесів, збільшуючи, зокрема, ризик розвитку захворювань, пов'язаних з порушеннями роботи мозку (деменція, хвороба Альцгеймера та ін).
4. Підвищує опір організму сезонним вірусам. Вміст у журавлині вітамінів С та Е (відповідно, 18 % та 8 % від добової потреби) до всіх переваг ягоди додає ще одне: здатність протистояти сезонним вірусам за рахунок підвищення захисних сил організму.
5. Сприяє збереженню здорової посмішки. Фітонутрієнти з протизапальними та антимікробними властивостями перешкоджають розвитку мікроорганізмів, що провокують появу карієсу та захворювання ясен. За деякими даними, користь для зубів від поїдання журавлини не поступається ефекту чищення зубною пастою.
6. Дозволяє довше залишатися молодим. Проантоціаніди та антоціани не тільки забезпечують журавлину яскраво-червоний колір, але також сприяють виробленню колагену, який допомагає зберегти свіжість та пружність шкіри, запобігає ранній появі зморшок.
Ви досі не любите журавлину? Тоді ми йдемо до вас!