Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Фотодерматит

Категорія: 

Фотодерматитом називають захворювання, яке характеризується підвищеною чутливістю шкіри до сонячних променів.

Головним проявом фотодерматиту є наявність пухирів, свербежу, почервоніння і лущення шкірних покривів. Все це може виникнути після перебування на сонці. У більшості випадків висипання виникають на обличчі, дуже рідко на ногах і руках і тілі.
Хвороба активно розвивається при виїзді на море або в країну з більш активним для нас сонцем.
Друга назва фотодерматиту це алергія на сонце, але варто сказати, що ніякого алергену в сонячних променях немає. Алергічне або токсичну дію сонця може проявлятися при взаємодії сонячних променів з яким-небудь речовиною, яка знаходиться в шкірі (ендогенні фотодерматити) або на шкірі (екзогенні фотодерматити).

Отже, екзогенні фотодерматиты активно проявляються в період цвітіння. Особливі речовини, які виділяють деякі рослини - фурокумарини, осідають на шкірі. При впливі сонячних променів у найбільш чутливих можуть виникнути почервоніння і пухирі. Такі висипання супроводжуються сильним свербінням. Фотодерматит може також виникнути, якщо людина перед виходом на вулицю побризкав парфуми на шкіру або намазався кремом, при попаданні сонячних променів також виникає алергічна реакція.

Ендогенні фотодерматіти


До даної групи алергічної реакції відносять досить таки рідкісні захворювання, які пов'язані зі слабкою імунною системою, а також з порушенням обміну речовин. До ендогенних фотодерматитам відносять пігментну ксеродему, порфірію, сонячну почесуху, сонячну екзему, поліморфний фотодерматоз.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus