Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи 


Хвороби
Стареча кератома

Категорія: 

Стареча кератома - епітеліальна пухлина, яка з'являється в похилому й старечому віці і характеризується розростанням епідермісу з гіпер- і дискератозом. Локалізується на відкритих ділянках тіла, особливо на шкірі обличчя і кистей. Пухлина може бути поодинокою і множинною. Часто виникає в осіб, що працюють у сільському господарстві, моряків, рибалок; розвивається дуже повільно. Процес розпочинається з появи невеликої плями темно-сірого кольору, з чіткими межами і шорсткою поверхнею. Пляма поступово збільшується, ущільнюється і перетворюється на бляшку, покриту щільною сіруватою кіркою. Якщо кірку зняти, то оголюється ущільнена основа, яка кровоточить. Стареча кератома нерідко перероджується на рак. Діагностика грунтується на огляді й пальпації, а також цитологічному і гістологічному дослідженні пухлини.
Лікування хірургічне - висічення пухлини. Щоб запобігти появі новоутворення, слід захищати шкіру від надмірного сонячного опромінення, обвітрювання. З цією метою користуються захисними мазями і кремами.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus