За якими ознаками та симптомами можна розпізнати аутизм - читайте у матеріалі.
Симптоми діагностики аутизму
Діти із розладом аутистичного спектру дуже різні. Деякі із задоволенням обіймаються з батьками, інші легко беруть за руку незнайому людину і кудись із нею йдуть, треті дивляться у вічі — і все це не виключає діагноз.
Перші ознаки аутизму стають помітними приблизно 16-18 місяців. У цей період поведінка малюка починає насторожувати батьків.
Дитина повинна реагувати на звернення до неї, але не робить цього, не відгукується на ім'я тощо.
Ще один симптом, що часто зустрічається — затримка розвитку мовлення. Свої ігри такі діти можуть озвучувати нерозбірливим лепетанням. У цьому усвідомленої мови немає.
Ігри таких малюків, як правило, однотипні та малорухливі. Вони можуть годинами сидіти на місці та розглядати іграшку, збирати кубики, вибудовувати піраміду тощо.
Особливо подобається таким дітям довго вдивлятися на предмети, що крутяться: колесо, дзиґа або барабан пральної машини. При цьому діти-аутисти люблять робити щось своїми руками, малювати, займатися ліпленням з пластиліну. Переключити їхню увагу, якщо вони захоплені, складно.
Характерний для аутизму симптом - рухи, що повторюються. Вони можуть довго бігати по колу, розгойдуватися з боку на бік або просто розмахувати руками.
Діагностувати аутизм лише за перерахованими вище симптомами неможливо. Остаточний висновок може зробити тільки лікар після спеціальної діагностики та тестування дитини.