Насправді, це абсолютно не смішна, а доволі серйозна хвороба.
геморой
Найчастіше пацієнти починають підозрювати у себе геморой по «гулі», яку намацують самостійно, приймаючи ванну або стоячи під душем. Найбільш поширені ознаки геморою: відчуття печіння в області ануса, свербіж, відчуття неповного випорожнення після дефекації.
Симптоми геморою здатні змінюватися, залежно від ступеня вираженості захворювання та його виду. Наприклад, головні симптоми внутрішнього геморою – біль і кров яскраво-червоного кольору, що залишається поверх калу, свідчать про геморой 3–4 стадії, при яких консервативне лікування вже неможливе. Тріщини при геморої пов'язані з порушенням еластичності прямої кишки – у місцях стоншення вона просто розривається.
Оцінити тяжкість стану за наявними ознаками геморою пацієнт самостійно не може. Тому що кровотеча може говорити не тільки про симптом геморою, але й інші серйозні захворювання. Своєчасна диференціальна діагностика у разі дуже важлива. Ходити на прийом до проктолога треба на регулярній основі: після досягнення 40 років – раз на два роки.
Як виявляється, не так вже й складно вберегти себе від геморою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Топ-3 речі з дитинства, які батькам варто зберегти на згадку своїм дітям
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою