Інколи людям соромно йти до цього лікаря, але дарма, бо він може допомогти з великою кількістю хвороб.
проктолог
Будь-який огляд проктолога починається з бесіди, метою якої є з'ясувати справжні скарги пацієнта, зібрати історію розвитку хвороби, з'ясувати, чи є супутня патологія. Дуже важливо на цьому етапі сумлінно поставитися до розповіді, її повнота, деталі та нюанси дозволять лікарю точно поставити діагноз та призначити індивідуальне лікування.
Наступний етап - це пальцевий огляд. Пальцеве дослідження дозволяє визначити тонус м'язів сфінктера, гемороїдальні вузли, анальні тріщини, пухлини. У чоловічої частини населення це дозволяє визначити стан передміхурової залози. Пальцеве обстеження допомагає проктологу зорієнтуватися в подальшому діагностичному пошуку, і "оглянути" перші три-п'ять сантиметрів (анальний канал і частина прямої кишки), які погано доступні для візуалізації при ректоскопії. Для покращення тертя перед дослідженням на руки наноситься спеціальна змащувальна речовина (гель з антисептиком, будь-яка мазь чи вазелін).
Далі - ректоскопія. Лікар за допомогою спеціального інструменту — ректоскопа здійснює огляд та візуальну оцінку слизової прямої та частини сигмовидної кишки. Під час дослідження можуть виникати неприємні відчуття, пов'язані із веденням повітря у просвіт кишки для огляду її стінок. Больові відчуття за умови правильного проведення процедури практично виключені. Ректоскопія дозволяє виявити запальні захворювання прямої та сигмовидної кишки, виявити доброякісні утворення – поліпи, ворсинчасті пухлини, а також – злоякісні пухлини.
І нехай це не дуже приємно, але точно потрібно для встановлення правильного діагнозу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Психологи розповіли, як не розпестити дитину
8 старовинних українських імен для дівчаток і хлопчиків