Кір - це традиційна дитяча хвороба, котра стає ще більш небезпечною, якщо не була проведена вакцинація.
кір
Кір – гостре інфекційне захворювання вірусної етіології з високим рівнем контагіозності (90%). Тобто кожен хворий може заразити 9 з 10 не вакцинованих проти кору людей, що контактували з ним.
До введення масової вакцинації проти кору, на нього хворіли переважно діти віком від 2 до 5 років; значно рідше - дорослі, які не перехворіли на це захворювання в дитячому віці. Шлях передачі – повітряно-крапельний.
Крім високої заразності, небезпека кору характеризується такими серйозними ускладненнями як пневмонія (запалення легень) та енцефаліт (запалення оболонок мозку). У випадках пізнього звернення за медичною допомогою та наявності тяжких супутніх захворювань можуть призвести до смерті.
Симптоми захворювання:
Перші ознаки: загальне нездужання, підвищення температури тіла, головний біль, нежить, біль у горлі, світлобоязнь, почервоніння очей, сльозогінність (кон'юнктивіт), кашель;
Основні ознаки: білі та червоні плями у ротоглотці; висип по всьому тілу, що поширюється з голови і опускається до нижньої частини тулуба та ніг.