Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Простуда та її наслідки: 7 ускладнень та їх лікування

14:30, 11 Гру 2015 · Категорія: Лікування · Переглядів 3094 · 

Які ускладнення можуть з'явитися після перенесеної простуди, вірусної інфекції та грипу? Як помітити перші симптоми і чим лікувати? Давайте дізнаємося!

Ускладнення простуди

Ускладнення простуди



1. Біль у вусі
Часте ускладнення ГРВІ - отит - запалення слизової оболонки порожнин середнього вуха і барабанної перетинки. Він виникає, коли інфекція потрапляє через слухову трубу з носа у вушну порожнину. Симптоми захворювання наступні: сильний біль у вусі, яка віддає в голову і зуби, температура 38-39 ° С, зниження слуху, шум у вухах.

Періодично з вуха може виходити гній, після чого біль вщухає. Небезпека в тому, що гостра форма може перейти в хронічну, а це іноді призводить до втрати слуху. Тому так важливо відразу почати лікування - лікар призначить антибіотики, краплі для вух і носа, знеболюючі та протизапальні препарати. Після одужання обов'язково перевірте слух, щоб виключити запалення слухового нерва.

2. Біль в очах, сльозотеча
Хворобливі відчуття в очах трапляються через високу температуру та інтоксикацію. Для грипу характерний симптом червоних очей, коли білки стають яскраво-червоними через розширення численних дрібних судин. При аденовірусній інфекції з'являються тонкі сіруваті плівочки на внутрішній поверхні повік і в куточках очей.

Спеціального лікування звичайно не потрібно. Інша справа, якщо виникає бактеріальний кон'юнктивіт, головний симптом якого - злиплі повіки вранці. Тоді лікар призначить промивання і краплі. Головне правило для запалених очей - це спокій, тому на час хвороби краще відмовитися від телевізора, комп'ютера і книг, а також уникати занадто яскравого освітлення.

3. Синці та кров з носа
Найчастіше це пов'язано з пересиханням слизової носа в приміщенні з сухим повітрям. Крім того, вплив вірусів послаблює стінки судин, роблячи капіляри крихкими. Вони починають легко кровоточити при сякання або чханні.

Якщо у вас носом сильно пішла кров, ні в якому разі не закидайте голову! Передусім заспокойтесь. Сядьте, злегка нахиливши голову вперед, щоб кров не текла в горло. Притисніть ніс трохи нижче перенісся двома пальцями і прикладайте з боків носа прохолодний предмет. Через 10 хвилин ослабте пальці і, якщо кровотеча не припинилась, виконайте всю процедуру ще раз. А якщо і це не допомогло, викликайте "швидку допомогу".

Якщо у вас легко з'являються синці на тілі, має сенс з самого початку хвороби приймати для профілактики вітаміни С і Р або аскорутин - ці вітаміни зміцнюють стінки судин.

4. Біль в серці
Навіть якщо ГРВІ проходить без температури, то через тиждень-два можуть з'явитися слабкість, задишка - так проявляється поствірусний міокардит (запалення міокарда). Обов'язково покажіться кардіологу і зробіть ЕКГ. Крім основного лікування, яке вам призначить лікар, обов'язково знадобиться щадний режим.

Ні в якому разі не навантажуйте серце фізичними та емоційними навантаженнями, щоб не виникло хронічної патології. Невелика серцева недостатність може пройти і сама, просто організму потрібно якийсь час, щоб відновити сили. Дуже корисно в цей період підтримати серце трав'яними настоями з пустирника і глоду.

5. Тягнучі болі в попереку
Якщо підскочила температура і при цьому з'явилися болі в попереку, швидше за все, почався запальний процес у нирках (пієлонефрит). Але іноді він проходить майже безсимптомно, проте зверніть увагу, як часто ви ходите в туалет і скільки виходить рідини. Якщо помітили, що позиви стали рідше і сечі стало менше, є привід для тривоги. Однак коли запальний процес посилиться, буде навпаки: позиви частіше, сечі більше.

Без загального аналізу сечі розпізнати пієлонефрит не вийде (в цьому випадку в ньому виявиться підвищений вміст лейкоцитів). А лікуванням будуть антибіотики, рослинні уросептики, трав'яні ниркові чаї. Також приводом для термінового візиту до лікаря мають стати пластівці (помутніння) в сечі, болі при сечовипусканні.

6. Біль у животі, кишковий розлад
Іноді поряд з болем у горлі і нежиттю з'являються нудота і рідкий стілець, рідше - блювота. У таких випадках лікарі говорять про вірусної діареї, яка може передаватися як звичайна застуда - повітряно-крапельним шляхом. Проте основне зараження відбувається як при звичайній харчової токсикоінфекції - через брудні руки і посуд. Допомога полягає в частому заповненні рідини. Зваріть компот з кураги, процідіть, додайте чайну ложку солі, 1/2 чайної ложки соди і столову ложку цукру (на 1 л). Пийте невеликими ковтками протягом дня, чергуючи з звичайною водою.
ниючий біль в переніссі.

Особливо якщо вона посилюється при нахилах голови - можна запідозрити гайморит. При цьому захворюванні є ще цілий ряд симптомів: головний та зубний біль, закладеність носа, виділення з носа з неприємним запахом, температура підвищується до 37,5 ° С, відчувається біль при натисканні на щоки і лоб. Зазвичай лікування комплексне: антибіотики плюс засоби, що розріджують слиз. Крім того, важливо регулярно промивати ніс розчином морської солі і використовувати судинозвужувальні краплі. Починати лікувати гострий гайморит потрібно якомога швидше, щоб запобігти поширенню інфекції за межі пазух, і при грамотній терапії він пройде за тиждень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Герпес: як швидко позбутися простуди на губах

7. Кашель, пітливість і слабкість
Не дарма внутрішня поверхня дихальних шляхів покрита епітелієм, завдання якого - затримати всіх непрошених гостей (бактерії і віруси). Організм починає боротися вже з перших годин, але якщо інфекція опускається нижче, то може викликати трахеїт, бронхіт або навіть пневмонію. Коли на тлі невеликої або вже нормальної температури відбулося різке її підвищення, з'явився біль у грудях, сильна слабкість, пітливість, а кашель став болісним, терміново звертайтеся до лікаря. Врахуйте, що при пневмонії температура не завжди висока, а от задишка і слабкість будуть обов'язково.

Лікар повинен прослухати ваші легені, може призначити додаткові аналізи і рентген. З ліків - протизапальні, відхаркувальні, антигістамінні препарати. Антибіотики при бронхіті призначаються тільки при високій температурі і жовто-зеленої (гнійної) мокроті, а от при запаленні легенів без їх ударних доз не обійтися.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

7:30
Симптоми, котрі підкажуть вам потребу перевірити нирки
9:30
8 хвороб, котрі можна визначити по обличчю людини
21:30
9 порад алергікам, як пережити весну
23:30
Корисні поради, котрі допоможуть відновити голос
6:30
5 позитивних ефектів для здоров'я, котрі приносять коти
7:30
Кліщі атакують. Як вберегтися і що робити, коли вас вже вкусили
23:30
11 видів алергії, про які ви навіть не підозрювали
17:30
Секрети правильного лікування гастриту
9:30
4 патології, через які людину може кидати в жар
7:30
7 хвороб, котрі можна підхопити від домашніх тварин
17:30
6 видів терапії для реабілітації після інсульту
7:30
Коли кашель може вказувати на проблеми з серцем
21:30
Шкода для організму, яку спричиняє брак сну
10:30
5 позитивних ефектів від поїздки в санаторій
8:30
Що робити, коли замучила печія
22:30
7 популярних міфів про цукровий діабет
21:56
Чим полегшити свербіж після укусу комара
12:30
Як зробити, щоб нежить не перейшов у гайморит
9:30
Симптоми, котрі вкажуть на літню ангіну
23:30
Коли варто йти до лікаря, щоб жити довго
22:30
6 видів антисептиків. Як їх правильно використовувати
13:30
7 міфів про сезонну алергію, котрі вже час спростувати
13:30
7 причин, чому людина відчуває сильну втому
8:30
Гарячий чай при болю в горлі - це абсолютне зло
23:30
Ознаки того, що вашому кишківнику потрібна допомога
22:30
5 порад, які допоможуть зупинити гикавку
17:30
Хвороба, яка може призвести до повної глухоти
13:30
Як конкретно алкоголь шкодить нашому організму
8:30
Хвороба, на котру вказує часта печія
15:30
Перші ознаки хвороби щитовидної залози
13:30
Перші симптоми хвороби Альцгеймера
23:30
Що робити, коли після операції з'явилася грижа
8:30
Вроджена патологія. Як побороти кісту на шиї
22:30
Для чого колоти в суглоб гіалуронову кислоту
21:30
Чому можуть розходитися м'язи живота
19:30
9 випадків болю в грудях, за яких треба викликати швидку
22:30
4 кроки для профілактики діабету
9:30
9 показань для проведення електрофорезу
23:30
4 етапи підготовки до колоноскопії
17:30
Чому в людей буває діабетична стопа
Здоров'я в соцмережах: