Найчастіше на встановлення діагнозу ендометріозу потрібно дуже багато часу.
Одна з 10 жінок страждають від ендометріозу. Це хронічне захворювання, яке виникає коли тканина, схожа на слизову оболонку матки, розростається в інших частинах тіла. Також відомо, що цей стан призводить до втоми, болю при відвідуванні туалету, болю під час сексу та проблем із фертильністю серед інших проблем.
Однак, незважаючи на поширеність цього стану та тяжкість його стану, він, як відомо, не діагностується: середній пацієнт чекає на офіційний діагноз вісім років. Часто симптоми відкинуть як побічні ефекти менструації.
Це може вплинути на жінок будь-якого віку і є довгостроковим станом, який може вплинути на повсякденне життя. Періодичний біль є звичайним явищем, і більшість жінок відчувають його у якийсь момент свого життя як нормальну частину менструального циклу. Періодичний біль виникає, коли м'язова стінка матки напружується, і зазвичай відчувається як м'язові спазми у животі, а також біль у спині та стегнах.
Як відрізнити симптоми?
Діагностувати ендометріоз може бути складно, тому що симптоми можуть значно відрізнятися - у деяких жінок спостерігаються серйозні симптоми, а в інших немає, і їх симптоми можуть бути схожими на інші стани, включаючи менструальні болі.
Інші поширені симптоми ендометріозу включають біль у нижній частині живота або спині, який зазвичай посилюється під час менструації, біль під час або після сексу, біль при сечовипусканні або дефекації під час менструації, погане самопочуття, закреп, діарею або кров у сечі.
Найпоширеніший спосіб дізнатися напевно, чи є у вас ендометріоз, - пройти лапароскопію, яка дозволяє хірургам заглянути всередину черевної порожнини.