Необхідно регулярно стежити за артеріальним тиском і рівнем цукру в крові, а також не допускати, щоб талія запливала жиром. Якщо з’явилася зайва вага, потрібно від неї позбавлятися.
Також ви повинні бути фізично активною людиною, не курити і не зловживати алкоголем, правильно харчуватися. Крім того, не варто зловживати ліками, адже багато хто з них мають нефротоксичний ефект, тобто токсичні для нирок.
Основна причина виникнення хронічних захворювань нирок – не інфекційні ураження сечостатевої системи, як багато хто вважає, а хвороби цивілізації. Це діабет другого типу, артеріальна гіпертонія, метаболічний синдром, сечокам’яна хвороба. Чим старша людина, тим гірший стан її нирок.
Хронічна хвороба нирок - це тривале прогресивне зниження ниркової функції. Симптоми розвиваються повільно і непомітно, тому на ранніх стадіях хвороба, як правило не виявляється. На просунутих стадіях з’являються нудота, стоматит, ніктурія, апатія, свербіж, зниження ясності розуму, м’язові конвульсії і судоми, затримка рідини і так далі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
4 навички, які потрібно засвоїти школярам
Вправа, яка допоможе дізнатись емоційний стан дитини
Тонкі шведські млинці панкакор з брусничним соусом