Вона розвивається в малюка ще у маминому животику.
кіста шиї
Але, звісно, рано чи пізно вона буде створювати дискомфорт, тож кісту варто видаляти.
Більшість кіст шиї виявляють та видаляють у дитинстві, але іноді патологія залишається непоміченою. З роками кіста може рости і стати видимою навіть неозброєним оком. Іноді це просто набухання в якомусь місці, посередині шиї або трохи збоку. Болю може не бути, але людину турбує естетична складова: кіста випирає і утворює горбок на шиї.
Кісту можна видаляти, як тільки вона виявлена, і неважливо, чи вона запалена чи ні. Варіантів консервативного лікування немає, лише хірургічне. Скільки протримається кіста без запалення, невідомо. Якщо приєднається запалення, вона нагноїться і доведеться швидко втручатися: пунктирувати, розкривати, видаляти.
Операція з видалення серединної кісти шиї називається цистектомією. Вона проводиться щелепно-лицьовими хірургами. Цистектомія проходить під "загальним" (ендотрахеальним) наркозом. На рівні під'язикової кістки, у верхній частині шиї, робиться розріз. Щоб надалі рубець не було видно, хірург розсікає шкіру по складці шиї. Далі спеціальними приладами виділяється кіста та під'язикова кістка. І потім кіста видаляється.
Один день пацієнт спостерігається у стаціонарі, вживати їжу можна вже за кілька годин після операції. Наступної доби людина виписується додому.
Тому якщо у вас діагностували таку штуку, то варто зробити операцію і жити собі далі спокійно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен