Якщо ви полюбляєте їздити на дачу, то там треба бути дуже обережними.
Багато хто, у кого в будиночку є хоч мінімальні зручності, кинулися за місто. Разом з тим, у дачників досить високий ризик розвитку деяких важких інфекційних захворювань, переносниками яких є гризуни: лептоспіроз, ієрсиніоз, псевдотуберкульоз, лістеріоз, туляремія, геморагічна лихоманка з нирковим синдромом, попереджають епідеміологи. Ці багато в чому подібні важкі гострі захворювання можуть виникати після контакту з гризунами та відходами їхньої життєдіяльності. Всі вони починаються з високої лихоманки - підвищення температури тіла до 38-40 ° С, слабкості, розбитості, головного болю, ломоти в м'язах і суглобах, зниження апетиту, нудоти, іноді блювання. Через кілька днів з'являються відмінності у клінічній симптоматиці конкретних захворювань.
Найголовніша небезпека в тому, що поки людей на дачі не було, там господарювали гризуни – миші, щури. Це розповсюджувачі важких інфекційних захворювань.
Ви навіть можете не бачити непроханих гостей. Достатньо вдихнути піднятий з підлоги та полиць шаф пил зі слідами їх екскрементів – і вірус потрапить до вас в організм. Він ушкоджує судини, починаються множинні внутрішні кровотечі, які на шкірі виглядають як синці.
Інкубаційний період триває три тижні, зазначають фахівці. Тобто ви можете з'їздити на дачу, повернутися до міста, а потім не одразу зрозумієте, через що захворіли. Всі випадки захворювання вимагають обов'язкового стаціонарного лікування, яке може тривати 2-3 тижні, залежно від ступеня тяжкості.
Тому спершу все добре поприбирайте, коли приїжджаєте на дачу.