Зараз на вулиці літо, тому різноманітні комахи постійно літають туди-сюди. Звісно, рано чи пізно вони кусають людей. А що після цього робити?
укус комахи
Насамперед найважливіше — заспокоїтися і визначити вид комахи, оскільки від цього залежатиме характер першої допомоги. Укус бджоли - видалити з ранки жало, спробувати витиснути з ранки отруту, потім промити її мильним розчином.
При укусі оси чи шершня не варто шукати жало, ці комахи не залишають їх у шкірі. Також потрібно спробувати витиснути отруту з ранки і промити слабким розчином оцту.
При укусі комах-паразитів у ранку проникає не отрута, а слина зі спеціальним ферментом, що перешкоджає згортанню крові. Крім того, блохи та кліщі можуть передавати збудників небезпечних інфекційних захворювань, а клопи та комарі впорскують у ранку секрет, що викликає через деякий час сильний свербіж. Якщо місце укусу якнайшвидше змастити спиртом, наслідки будуть менш вираженими.
Невідкладна допомога при укусах комах:
1. Накладання на місце укусу холодного компресу; 2. Знезаразити ранку - змастити її спиртом, перекисом водню, розчином перманганату калію. 3. Запобігти розвитку алергічної реакції - на ранку і площу в 3-4 см від неї густо нанести феністил гель.
Якщо ж з'явилися ознаки великого набряку, висипки на тілі, збільшення лімфовузлів, серцебиття, задишка - випити таблетку супрастину або лоратадину і викликати швидку допомогу.
Що ж, обізнаний - означає озброєний.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен