Експерти стверджують, що ультразвук - це найкраща відповідь.
суглоби
Будь-який лікувальний процес пацієнтів із патологією суглобів починається з діагностики. Арсенал методів променевої діагностики досить широкий. Ці методи дозволяють візуалізувати різні тканини з різним ступенем інформативності. Класичним методом дослідження суглобів є рентгенографія, але вона не має можливості дослідження м'якотканих структур.
Як різновид — рентгенівська комп'ютерна томографія дає таку можливість, але у повсякденній практиці використовується не рутинно, насамперед через її вартість. В даний час широко використовується ультразвукова діагностика суглобів, оскільки має певні переваги: виконується швидко і просто, досить інформативно, не несе променевого навантаження, економічніше.
Ультразвукове дослідження суглобів проводиться порівняно з контрлатеральним суглобом. Це дозволяє оцінити утворення та освіти як якісно, так і кількісно. При скануванні на ехограмі відбиваються усі м'які тканини від шкіри до поверхні кістки. Стає видимою товщина суглобового хряща, структура м'яких тканин, додаткові утворення, скупчення рідини, контури кісткової поверхні. При ультразвуковому дослідженні досить достовірно визначаються ушкодження зв'язок та сухожиль суглобів, запальні процеси в суглобах (артрити).
Причиною розвитку запальних процесів є алергія, травма, загальна та місцева інфекції, а також перевантаження та переохолодження. У початковій стадії в запальний процес залучається синовіальна оболонка, яка реагує виробленням рідини в порожнину суглоба (ексудат), що добре візуалізується при ультразвуковому дослідженні. Надалі в процес залучається суглобовий хрящ та періартикулярні тканини.
Тому найкраще піти саме на таке дослідження.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою