Прокрастинація проявляється бажанням відкладати роботу на потім.
Прокрастинація не є лінню
Кожен з нас схильний часто відкладати певні справи на потім, але не такою мірою, як прокрастинатори. Вони нав’язливо уникають складних завдань. Чому?
Через страх невдачі бояться приймати виклики. Вони хочуть зробити якнайкраще і чіпляються за кожну дрібницю. Їм також важко розставляти пріоритети.
Мрійливість. У них є бачення проєктів, що надихають, та сміливих починань, але ніщо не виходить за межі стадії планування.
Зайнятість. Немає часу на виконання найважливіших завдань, бо звикли все брати на себе.
Прокрастинація торкається від 15 до 20% населення світу.
"Прокрастинація вважають хворобою цивілізації. Люди, які схильні до неї, за наявності проблеми відхиляються від неї замість того, щоб вирішувати та йти вперед", — каже психотерапевт Каміла Демчук в інтерв’ю Poradnik Zdrowie.
Існує думка, що прокрастинація — це не що інше, як лінь.
Це абсолютно різні явища. Лінива людина отримує задоволення від можливості відпочити та задовольняється тим, що нічого не робить. Прокрастинація дає лише тимчасове полегшення. Але відчуття відкладеної проблеми спричиняє стрес.
Це може спричинити проблеми зі здоров’ям. Тому, щоб не допустити їх появи, експерт радить не відкладати вирішення поточних завдань на потім, а одразу приступати до їх виконання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою