Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препаратиВалеріани екстракт

ЗАТ НВЦ Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод, Україна


Валеріани екстракт

Код: N05CM09

Седативні


Інструкція


Загальна характеристика:

міжнародна назва: valerian;

основні фізико-хімічні властивості: круглі таблетки, вкриті оболонкою жовтого кольору, з двоопуклою поверхнею. На поперечному розламі видно ядро, оточене двома шарами оболонки;

склад: 1 таблетка містить валеріани екстракту густого у перерахуванні на суху речовину 20 мг;

допоміжні речовини: магнію карбонат, крохмаль картопляний, тальк, желатин, цукор, аеросил, титану діоксид, віск бджолиний, парафін, олія соняшникова, тропеолін 0.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Снодійні та седативні препарати. Код АТС N05C M09.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Виявляє помірно виражений седативний ефект. Дія препарату зумовлена вмістом ефірної олiї, значну частину якого становить складний ефір борнеолу і ізовалеріанової кислоти. Седативні властивості мають також валепотріати і алкалоїди - валерін і хатинін. Препарат полегшує настання природного сну, сприяє відновленню нормальної структури сну. Седативна дія виявляється повільно, проте достатньо стабільно. Має слабку спазмолітичну та жовчогінну дію, посилює секреторну активність слизової оболонки травного тракту, сповільнює серцевий ритм і розширює коронарні судини. Регуляція серцевої діяльності опосередкується через нейрорегуляторні механізми та прямий вплив на автоматизм і провідну систему серця.

Лікувальна дія виявляється при систематичному і тривалому курсовому лікуванні. Препарат практично не спричинює відчуття втоми, не впливає на розумову і фізичну працездатність.

Фармакокінетика. Не описана.

Показання для застосування. Стан збудження; розлади сну, пов'язані з надмірним збудженням; неврози серцево-судинної системи і спазми шлунково-кишкового тракту (часто у поєднанні з іншими заспокійливими і серцевими лікарськими засобами).

Спосіб застосування та дози. Дорослим призначають у разовій дозі 1 - 2 таблетки 3 рази на день. При безсонні призначають 2 таблетки за 30 хв до сну. Тривалість лікування у кожному випадку встановлюють індивідуально.

Побічна дія. В окремих випадках можливі реакції підвищеної чутливості. Дуже рідко можливі біль у ділянці живота, шкірні алергічні реакції. При застосуванні у дозах, що перевищують рекомендовані, можливі в’ялість, пригніченість, слабкість, зниження рівня працездатності.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату та його компонентів, вагітність і період годування груддю.

Передозування. Тривале застосування і передозування можуть спричинювати відчуття пригніченості загального стану, головний біль, сонливість, нудоту, надмірне сповільнення серцевого ритму. Ці явища зникають після вiдмiни препарату. Лікування – симптоматичне.

Особливості застосування. Застосування препарату не призводить до розвитку лікарської залежності.

Дітям препарат у цій лікарській формі не призначають.

Пацієнтам, діяльність яких пов’язана з необхідністю високої концентрації уваги, швидких психічних і рухових реакцій, препарат слід застосовувати за дві години до роботи.

З обережністю препарат застосовують при печінковій недостатності.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат потенціює дію снодійних, седативних засобів, спазмолітиків, етанолу.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому місці при температурі не вище 25 оС. Термін придатності – 2 роки.

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка. По 10 таблеток у контурних чарункових упаковках.

Виробник. ЗАТ НВЦ “Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод”.

Адреса. Україна, 03134, м. Київ, вул. Миру, 17.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus