Тут потрібно дуже чітко балансувати між користю для матері та шкодою для плода.
вагітна у стоматолога
Оптимально проводити стоматологічні втручання у період з 4-го до 6-го місяця вагітності. У першому триместрі лікування зубів не рекомендується через загрозу викидня на тлі стресу (а візит до стоматолога, треба визнати, радісною та безтурботною подією не назвеш). З тієї ж причини через небезпеку передчасних пологів вкрай небажано лікувати зуби на терміні 6-8 місяців. У цей період стоматологічні втручання зазвичай проводяться тільки в екстрених випадках.
Лікування зубів під анестезією під час вагітності також можливе і в цілому не протипоказане, хоча б для того, щоб знизити емоційну напругу вагітної. При цьому лікарі-стоматологи використовують щадні лікарські засоби-анестетики з більш м'яким складом переважно місцевої дії.
Рентгенівські знімки зубів вагітним не виконуються. Виняток становлять лише ті випадки, коли без рентгенографічного обстеження не обійтися та/або воно не має більш безпечної альтернативи.
Що стосується пломбування зубів, тут жодних протипоказань немає, як немає обмежень і щодо пломбувального матеріалу.
Загалом, сучасна стоматологія має всі необхідні інструменти та засоби для проведення медичних маніпуляцій під час вагітності, щоб звести до мінімуму будь-який ризик для жінки та плода.
Тому якщо у вагітної болить зуб, то треба не терпіти до пологів, а йти до стоматолога.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Топ-3 речі з дитинства, які батькам варто зберегти на згадку своїм дітям
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою