Діти навряд чи можуть всидіти на місці. Отже і травми зубів у них трапляються частіше, аніж у дорослих.
травма зуба
1. Зберігайте спокій. Вам буде потрібен весь ваш ресурс, щоб заспокоїти дитину і вибрати таку поведінку, яка допоможе звести наслідки травми до мінімуму.
2. Оцініть загальний стан дитини: чи були втрата свідомості чи запаморочення – зуби перебувають у щелепній кістці, яка є частиною черепа. Відомості про стан дитини в момент травми допоможуть лікарю з'ясувати, чи була черепно-мозкова травма.
3. Вивчіть місце травми зуба. Потрібно спробувати визначити, що сталося із зубом.
Якщо відсутня частина зуба, потрібно постаратися знайти уламок. Досить часто його можна приклеїти до зуба. Знайдений уламок слід помістити в баночку з водою і разом з дитиною, що постраждала, звернутися до стоматолога якнайшвидше.
Щоб унеможливити приховані пошкодження, наприклад, перелом кореня, лікар зробить рентгенівський знімок і надасть необхідну допомогу, приклеївши уламок або виготовивши пломбу. Залишати скол незакритим не можна – може статися інфікування і надалі загибель нерва.
Якщо зуб виглядає цілим, але зміщений або рухливий, про що діти часто говорять самі, швидше за все, розірвалася частина волокон, що кріплять його до щелепи. Такий стан називають підвивихом (при незміненому положенні зуба) або неповним вивихом (якщо зуб змінив своє становище). Дитина має бути доставлена до лікаря максимально швидко. Оскільки підвивих або неповний вивих не виключають ризик прихованого перелому, необхідно також зробити рентгенівський знімок.
Тому так чи інакше треба йти до лікаря.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
5 речей, яких краще не робити мамі в присутності дитини
5 заборон, через які у дітей з'являються комплекси