Виявляється, що гени мають безпосередній вплив на стан зубів людини.
карієс
Карієс – захворювання, яке, за даними ВООЗ, має кожна людина! У 90% людей необхідність лікувати хворі зуби у віці до 20 років. І ті, хто доживає до 40+ без жодної пломби – справжні щасливчики. Почасти в цьому вони зобов'язані саме спадковості, а не лише своїм старанням відповідально та ретельно чистити зуби двічі на день та з періодичністю раз на півроку відвідувати стоматолога для профілактики.
Але повернемося до суворої реальності: після 40 років карієс діагностується у кожного! Тому що однієї спадковості недостатньо, щоб зберегти свої зуби здоровими до глибокої старості. Одного конкретного гена, відповідального ризики розвитку карієсу, немає. Описано щонайменше 47 генів, які так чи інакше можуть впливати на здоров'я порожнини рота. Проте спадкова схильність теж має значення.
Карієс – багатофакторне захворювання. Найбільший вплив на його розвиток мають погана або недостатня гігієна ротової порожнини, надлишок простих вуглеводів у раціоні, принципове ігнорування кабінету стоматолога. Роль спадковості в тому, що за всіх інших рівних умов людям із добрими генами вдається зберегти зуби здоровими довше, ніж тим, у кого генетична схильність до карієсу висока. Хоча скрупульозне дотримання всіх профілактичних заходів однозначно продовжує здоров'я зубів навіть тим, у кого в роді зуби найслабше місце.
А ви старанно стежите за зубами?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Топ-3 речі з дитинства, які батькам варто зберегти на згадку своїм дітям
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою