Багато хто взагалі не вважає плаценту чимось важливим.
плацента
Малюк у животику у мами почувається затишно. Ритмічний стукіт маминого серця його заспокоює, шум навколоплідних вод заколисує, голос мами довершує блаженний стан. А від усіх неприємностей він надійно захищений ні на що не схожим чудо-будинком – плацентою. Плацента – унікальний орган майбутньої мами.
Всім відомо, що в процесі пологів виділяють три етапи. Перший період пологів – це розкриття шийки матки. Він характеризується переймами – регулярними м'язовими скороченнями матки, які допомагають розкритися шийці та сприяють просуванню малюка по родовому каналу. Другий період пологів – потуги – скорочення м'язів матки та передньої черевної стінки. Під час потуг відбувається народження дитини.
Ну і останній, третій період пологів, про який після стомлюючих переймів і потуг породіллі іноді забувають – це народження плаценти. Через деякий час (в середньому протягом 30 хвилин) після появи малюка у жінки відновлюються невеликі перейми, які й говорять про те, що від стінок матки відокремлюється плацента.
Що ж, тепер ви будете знати, що після народження дитини перейми можуть відновитися.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою