Зміни психоемоційного фону тісно пов’язано з гормонами, на які можуть впливати різні звички, причому цілком поширені.
Звички, які впливають на гормони
1. Соцмережі
Зараз людина часто зависає в соціальних мережах, що стало вже звичкою. Дуже часто при цьому виникають емоційні сплески, іноді дуже негативні. Справа в тому, що виникають підвищення рівня гормону кортизолу, який по-іншому називають «гормоном стресу». Відмова від соцмереж вже через п’ять днів може призвести до нормалізації емоційного стану.
2. Антибактеріальне мило
Антибактеріальні засоби часто використовують люди в якості засобу особистої гігієни. Але ця, здавалося б, корисна звичка може завдати шкоди. У складі таких засобів часто є триклозан, тобто антибіотик і протигрибковий агент широкого спектру дії. Дія цієї речовини поширюється на придушення розмноження багатьох патогенних мікроорганізмів. Але є і негативна його дія: експерименти на тваринах показали, що триклозан може пригнічувати роботу репродуктивної системи, знижуючи якість сфери і провокуючи гормональні порушення.
3. Нічна робота
Ми в спробі заробити більше і зробити життя кращим часто працюємо і ночами. Постійна напруга може негативно вплинути на стан здоров’я – це факт. Вся справа в тому, що праця вночі порушує циркадний ритм і режим сну людини. Регулятором циркадного ритму виступають гормони, зокрема, мелатонін. Того, хто подовжує цикл неспання, чекають проблеми – безсоння, головні болі, втрата апетиту, втома. В довгостроковій перспективі – порушення гормонального фону.
4. Кава
Вживання кави в неправильний час може негативно позначитися на рівні гормонів. Напій впливає на рівень кортизолу. Концентрація гормону досягає свого піку вранці і ввечері – з 8:00 до 9:00 і з 17:30 до 18:30. В такий час від вживання кави краще відмовитися. Адже так можна отримати зайву порцію стресу.
5. Хобі
Але є і позитивні моменти. Улюблене захоплення може позитивно позначитися на рівні гормону стресу. Хобі допоможе випустити пар, прийти в себе, поліпшити власне самовідчуття.