Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Аддісонова хвороба

Категорія: 

Аддісонова хвороба (хронічна недостатність коркової речовини наднирковиків, бронзова хвороба) - клінічний симптомокомплекс, обумовлений зниженням секреції гормонів коркової речовини наднирковиків внаслідок первинного її ураження. Найчастіші причини захворювання - автоімунне ураження і туберкульоз наднирковиків, рідше (5 % випадків) - саркоїдоз, гемохроматоз, лейкоз, метастази раку в наднирковики, амілоїдоз.

Клініка аддісонової хвороби



Клініка досить характерна: гіперпігментація шкіри та слизових оболонок, адинамія, артеріальна гіпотензія, порушення функції травного каналу, різке зниження опірності організму до дії несприятливих чинників (інфекція, інтоксикація) як наслідок дефіциту глюкокортикоїдів в організмі, гіпонатріємія та гіперкаліємія внаслідок гіпоальдостеронізму, який спричинює також дегідратацію та артеріальну гіпотензію; імпотенція у чоловіків і порушення менструального циклу у жінок, обумовлені зменшенням виділення статевих гормонів. Загострення хвороби характеризується розвитком аддісонічного кризу, тобто поглибленням симптомів, зокрема, різким падінням артеріального тиску, блюванням, непритомністю.

Діагностика аддісонової хвороби



Визначають рівень метаболітів гормонів кори наднирковиків у сечі (17-кетостероїдів та 17-оксикортикостероїдів), який при цьому захворюванні знижується. При дослідженні крові у ній виявляють знижений рівень натрію і глюкози та збільшений вміст калію.

Лікування аддісонової хвороби



При легких формах хвороби досить призначити дієту з нормальним вмістом білків, жирів і вуглеводів та підвищеною кількістю солей натрію. З харчування виключають боби, горох, печену картоплю, банани. У разі прогресування захворювання показана замісна терапія глюко- і мінералокортикоїдами (кортизон, гідрокортизон, преднізон, преднізолон, дезоксикортикостерону ацетат - ДОКСА). Хворого довічно лікують амбулаторно та періодично - в ендокринологічному стаціонарі. У випадку аддісонічного кризу показане негайне парентеральне введення глюкокортикоїдів, 40 % розчину глюкози з великою кількістю аскорбінової кислоти, 10 % розчину натрію хлориду (кількість його залежить від ступеня тяжкості кризу). Хворого в ургентному порядку госпіталізують в ендокринологічний стаціонар.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus