Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Актиномікоз

Категорія: 

Актиномікоз - хронічна інфекційна хвороба людини та тварин, що викликається променистими грибами (актиноміцетами). Зараження відбувається через рослинну їжу, особливо коли людина має звичку жувати колоски злакових рослин. Потрапивши у тканини, актиноміцети спричинюють утворення маленьких запальних вогнищ, оточених грануляційною тканиною. В центрі вогнищ виникають дрібні абсцеси, наповнені грибковими друзами. Надалі актиномікотичні абсцеси прориваються з утворенням нориць, а запальний процес прогресує і поширюється довкола, викликаючи розпад нових ділянок тканини.

Клініка актиномікозу


Найчастіше ураження локалізуються на голові, шиї та язиці. Ці різновиди захворювання характеризуються повільним розвитком та млявим перебігом. Проявляються утрудненим ковтанням або обмеженим відкриванням рота. Далі в навколощелепних тканинах з'являються щільні, без чітких меж інфільтрати. Шкіра над ними нерухома, не береться в складку, червоно-синюшна. Пізніше інфільтрати розм'якшуються і гній проривається назовні. Нерідко він містить друзи. Процес перебігає безперервно і супроводжується утворенням нориць та склерозом м'яких тканин (рубців).
Прояви актиномікозу внутрішніх органів можуть бути найрізноманітнішими. Ураження легень спочатку виявляється ознаками хронічного гнійного бронхіту, а відтак процес переходить на легеневу тканину і набуває абсцедуючого характеру. В подальшому він поширюється на грудну стінку. Актиномікоз травного каналу призводить до появи кишкових нориць. Зрідка актиномікозні інфільтрати внутрішніх органів можуть симулювати злоякісні новоутворення.

Лікування актиномікозу


Великі дози сульфадимезину, бензилпеніциліну, сгрептоміцину в поєднанні з вітамінами, особливо групи В. У лікувальний комплекс включають рентгенотерапію, імунотерапію актинолізатом, переливання крові. Хірургічне лікування полягає в розтині гнійних вогнищ будь-якої локалізації.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus