Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Нарколепсія

Категорія: 

Нарколепсія - хвороба, яка проявляється приступами невтримної сонливості. Хворі засинають на роботі, під час ходьби, їзди в транспорті, в театрі. Тривалість сну недовга. Сон, як правило, поверхневий, хворі прокидаються при незначному шумі, доторкуванні до них. Сприяють засинанню тепло, одноманітна робота, калорійна їжа. Поряд із приступами непереборної сонливості вдень порушується нічний сон. При нарколслсії у хворих можуть спостерігатися приступи раптової втрати м'язового тонусу, внаслідок чого хворі падають і не можуть поворухнути ні головою, ні кінцівками протягом декількох секунд (інколи до 3-5 хв). Такі приступи з втратою м'язового тонусу називаються катаплексією. Вона виникає у зв'язку з емоційними переживаннями, частіше позитивного характеру (хворий може падати від сміху). Під час приступу катаплексії свідомість збережена: хворий усе чує, добре розуміє, після закінчення приступу він може відтворити розмову оточуючих. Нічний сон звичайно тривожний, поверхневий, переривчастий, супроводжується жахливими сновидіннями, іноді просоночними галюцинаціями.

Лікування нарколепсії


Найчастіше використовують антидепресант меліпрамін. У разі індивідуальної непереносності меліпраміну застосовують амітриптилін (по 1 таблетці 3 рази на день). При поєднанні нарколепсії з катаплексією показаний фінлепсин (по 1-1/2 таблетки 2-3 рази на день залежно від частоти катаплексичних приступів). За відсутності ефекту призначають фенамін.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus