Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Невралгія

Категорія: 

Невралгія - захворювання периферичних нервів, що характеризується незначними анатомічними змінами у нервовому стовбурі і проявляється приступоподібним різким болем, який виникає гостро. У стоматологічній практиці невралгії спостерігаються частіше, ніж неврити.

Клініка невралгії


Приступоподібний біль (рвучий, стріляючий, пекучий, колючий), парестезія (відчуття повзання мурашок,оніміння, холоду). При обстеженні хворого можна визначити больові точки у місці виходу гілок трійчастого нерва, зокрема в зонах їх іннервації. Крім того, в цих ділянках спостерігаються гіперестезія і вазомоторно-секреторні розлади (почервоніння, побіління, пітливість, сухість шкіри) Біль посилюється або виникає внаслідок дотику до шкіри в ділянці ураження, приймання їжі, зміни погоди (дощ, вітер,холод) Вночі приступів звичайно не буває.

Лікування невралгії


Лікування може бути консервативним і хірургічним. Початкові форми невралгії піддаються лікуванню лікарськими засобами і тепловими процедурами. Призначають вітаміни (рибофлавін, піридоксин, ціанокобаламін), антибіотики, саліцилати, аміназин, прозерин; кисневу і рентгенотерапію. У складних випадках використовують блокаду нервів 2 % і 4 % розчинами новокаїну, алкоголізацію їх сумішшю 2% розчину новокаїну і 70 % етилового спирту або 70 80 % етиловим спиртом, блокаду гарячим ізотонічним розчином натрію хлориду (95@°С) у сполученні з 4 % розчином новокаїну або етилового спирту Перед блокадою з метою уточнення ураженої гілки проводять пробне знеболювання 2 % розчином новокаїну з адреналіном. Якщо зазначені методи виявилися неефективними,то вдаються до хірургічного втручання - переривання провідності нерва (викручування, перерізування або резекція). При вторинних (симптоматичних) невралгіях проводять лікування основного захворювання (інфекція, інтоксикація, пухлина та ін-), ретельно санують зуби і ротову порожнину, виймають зубні протези і пломби з неоднакових металів з метою усунення подразнення нерва слабким електричним струмом. При туберкульозі, сифілісі, актиномікозі призначають специфічні хіміопрепарати. Лікування невралгії має бути комплексним і тривалим. Широко використовують методи фізіотерапії, з-поміж яких найефективнішими є струми Бернара, діадинамотерапія. Електроди накладають на больові точки обличчя і за ходом гілок трійчастого нерва. Електрофорез лікарських засобів можливий за допомогою спеціального електрода у вигляді напівмаски. Використовують 2 % або 4 % розчин новокаїну або 3 % розчин антипірину Активний електрод - анод. Тривалість процедури становить 20 хп. Ультразвукова терапія показана у стадії загострення незалежно від раніше проведеного лікування.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus