Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Пухлини гортані

Категорія: 

Папіломи гортані у дітей


Згідно з деякими даними, це захворювання має вірусну етіологію. Розпочинається переважно на 2-4-му році життя, часто спостерігаються рецидиви. У період статевого дозрівання нерідко відбувається зворотний розвиток.
Клініка. Захриплість аж до афонії, утруднення дихання різного ступеня; в разі защемлення рухомих папілом може настати асфіксія. При огляді на голосових і шлуночкових складках, а також над і під ними виявляють рухомі новоутворення, які мають широку або вузьку основу, зернисту поверхню.
Лікування. Хірургічне видалення папілом з метою відновлення дихання (інфекційне запалення верхніх дихальних шляхів у хворого на папіломатоз може спричинитися до раптового стенозу). Застосовують подофілін (змазують ділянки ураження 2 рази на день, курс лікування 2 тиж), ультразвук, кріохірургію, вакцинотерапію. Будь-які лікувальні заходи не гарантують від рецидиву, тому з метою запобігання стенозу такі хворі потребують постійного медичного нагляду. Дітей раннього віку, у яких спостерігаються захриплість і приступи ядухи, слід негайно направляти до оториноларинголога.

Папіломи гортані у дорослих


Звичайно вони поодинокі, розміщені на голосових складках. У 50 % випадків перероджуються на рак.
Клініка. Провідним симптомом є захриплість, порушення дихання спостерігається рідко. При огляді виявляють бородавчасті утвори на голосовій складці, біля передньої комісури, які при ороговінні забарвлюються в білий колір.
Лікування виключно хірургічне.

Фіброми


Округлі утвори блідо-рожевого кольору, іноді з синюшним відтінком, на ніжці, розміщені на вільному краї голосової складки.
Клініка. Захриплість, здебільшого тривка, неприємні відчуття в глотці, кашель.
Лікування хірургічне.

Рак гортані


Рак гортані серед злоякісних пухлин ЛOP-органів спостерігається найчастіше (50 %). В Європі за останні 30 років кількість захворювань збільшилась у 9 разів, причому в Україні зростанню частоти захворювання крім інших чинників посприяла Чорнобильська катастрофа. Хворіють переважно чоловіки віком 50-70 років, шо сильно палять.
Клініка. Залежно від місця початку росту новоутворення можуть спостерігатися різні прояви хвороби: зміна тембру голосу, різні неприємні відчуття, зокрема лоскотання, дряпання, в гортані; захриплість, афонія, іноді біль при ковтанні, утруднення дихання. При огляді в початкових стадіях можна спостерігати горбкуваті нарости на широкій основі, пізніше виникають порушення рухомості однієї половини гортані. Остаточний діагноз ставлять за даними гістологічного дослідження матеріалу, одержаного шляхом біопсії. При кожній захриплості голосу, яка триває понад 2 тиж, хворого треба направити до оториноларинголога.
Лікування. Застосовують хірургічне, променеве і комбіноване лікування залежно від локалізації та поширення пухлини. Без операції (променева терапія) можна вилікувати хворого на рак гортані у початковій стадії хвороби з розміщенням новоутворення на голосових складках. Чим раніше розпізнана хвороба й розпочато лікування, тим кращий його результат. У пізній стадії (віддалені метастази, проростання пухлини в життєво важливі органи) хвороба невиліковна.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus