Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Пузирчатка епідемічна новонароджених

Категорія: 

Пузирчатка епідемічна новонароджених - дуже заразна хвороба, яка викликається стафілококом. У пологових будинках виникають епідемічні спалахи. Новонароджені заражаються від матерів або медичного персоналу, які недавно хворіли або хворіють на піодермію. Вражає переважно дітей на 3-7-й день після народження, рідше на 8-15-й і навіть у віці 1,5-2 міс. На тлі гарячки в ділянці живота (навколо пупка), на тулубі, кінцівках на незміненій або злегка гіперемованій шкірі з'являються поодинокі або множинні напружені або в'ялі пухирі з тоненькою покришкою. Вміст, спочатку серозний, швидко переходить у гнійний. Діаметр пухирів становить 0,5-7 см, кількість - від поодиноких до сотень. Одні пухирі підсихають, інші руйнуються, утворюючи вологі ерозії з обривками епідермісу, ще інші збільшуються до значних розмірів, мають в'ялу покришку. Процес може поширитись на слизові оболонки, де пухирі швидко руйнуються, утворюючи ерозії, вкриті серозно-фібринозним нальотом. Діти неспокійні, погано беруть груди. У них часто спостерігаються диспепсичні розлади, блювання, знижується маса тіла. Стан тяжкий, можуть бути ускладнення - флегмони, бешиха, отит, пневмонія, менінгіт, нефрит, сепсис. У таких випадках не виключений летальний кінець.

Лікування епідемічної пухирчатки новонароджених


Напівсинтетичні пеніциліни (ампіцилін, метицилін, оксацилін та ін.) або цефалоспорини (цефамезин, клафоран) 7-10 днів, внутрішньом'язово; антистафілококовий імуноглобулін (3-6 пі'єкцій) або антистафілококова плазма. У випадках тяжкого перебігу хвороби показані гемодез, плазма, альбумін внутрішньовенно, комплекс вітамінів. Місцева терапія має другорядне значення (дезінфікуючі мазі, фукорцин, оксициклозоль).

Профілактика епідемічної пухирчатки новонароджених


Дотримання в пологових будинках правил асептики і антисептики, гігієни, регулярний огляд медперсоналу, часта зміна білизни хворих на піодермію матерів, дослідження на бацнлоносійство; вологе прибирання приміщень, у випадках епідемії - закриття пологових будинків з наступною дезінфекцією та іншими протиепідемічними заходами.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus