Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Силікоз

Категорія: 

Силікоз спостерігається у гірників, ливарників і осіб, зайнятих у виробництві кераміки та вогнетривких матеріалів.

Клініка силікозу


У початковій стадії хворого турбують сухий кашель, задишка під час фізичного навантаження. При обстеженні виявляють коробочний звук над легенями, ослаблене дихання. Поступово хвороба прогресує - збільшується задишка, при кашлі виділяється мокротиння. В легенях на фоні ослабленого дихання вислуховують сухі та вологі хрипи. У пізній стадії захворювання до зазначених симптомів приєднується хронічна дихальна недостатність, розвивається легеневе серце. Хворий втрачає працездатність. Ускладнення силікозу: хронічний обструктивний бронхіт, бронхіальна астма, рецидивуюча пневмонія, туберкульоз, легенево-серцева недостатність.

Діагностика силікозу


Силікоз діагностують на підставі даних професійного анамнезу і рентгенологічного дослідження легень. У початковій стадії хвороби виявляють деформацію і посилення легеневого малюнку в нижніх і середніх відділах, пористу структуру легень. У II стадії силікозу на рентгенограмах спостерігаються множинні неправильної форми затемнення і круглі утворення з чіткими контурами (симптом сніжної бурі). Диференціальну діагностику проводять для виключення туберкульозу і раку легень, хронічного бронхіту.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus