Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Трихінельоз

Категорія: 

Етіологія трихінельозу


Збудник - трихінела, яка є живородячим паразитом.

Епідеміологія трихінельозу


Трихінельоз належить до природно-осередкових біогельмінтозів. Трихінелами найчастіше уражені вовки, собаки, лисиці, щури, миші. В організм людини паразит потрапляє при споживанні сирого або недостатньо термічно обробленого м'яса свиней або диких кабанів. У процесі перетравлення його трихінели звільняються із капсул, занурюються в слизову оболонку тонкої кишки і за 1-1,5 доби дозрівають. Статевозрілі самки відкладають велику кількість личинок, які з лімфою і кров'ю розносяться по організму та осідають у поперечносмугастих м'язах, головним чином міжреберних, жувальних, язика, глотки, діафрагми, очей. Протягом 18-20 днів личинки дозрівають і згортаються у спіралі. Довкола них формується сполучнотканинна капсула, яка з часом вапнується. У такому стані личинки можуть зберігати життєдіяльність 25 років і довше. Сприйнятливість людей висока. Захворювання частіше групові, можливі повторні інвазії.

Патогенез трихінельозу


Продукти обміну і загибелі паразитів спричиняють розвиток тяжких алергічних реакцій організму з ураженням судин, порушенням гемокоагуляції та розвитком міозитів.

Клініка трихінельозу


Інкубаційний період триває від 5 до 45 діб. Хвороба нерідко починається із симптомів ентериту. Кардинальними ознаками є набряк повік і обличчя, міалгії, гарячка, висока еозинофілія крові. Біль найчастіше виникає в очних, жувальних, шийних і литкових м'язах. Інтенсивність болю дуже зростає при рухах, пальпації м'язів. Гарячка ремітуючого типу, рідше постійна або переміжна. Еозинофілія досягає 50-60 % і більше, часто виявляється лейкоцитоз. Хворі скаржаться на біль голови, безсоння, нудоту, іноді виникає пронос. На шкірі з'являються різноманітні висипання. Пульс частий, спостерігається артеріальна гіпотензія. Летальність при тяжких формах досягає 10-30 %.
Ускладнення: міокардит, менінгоенцефаліт, пневмонія, нефрит, тромбоз.

Діагностика трихінельозу


Вирішальне значення може мати трихінелоскопія м'яса, яке вживали хворі. Використовують серологічні реакції та алергічну пробу, які стають позитивними з 2-3-го тижня захворювання. В спірних випадках роблять біопсію м'яза хворого.

Лікування трихінельозу


Лікування в умовах стаціонару. Проводять терапію мебендазолом (вермокс) і мінтезолом. Чим раніше їх призначити, тим кращими будуть результати. В тяжких випадках застосовують глюкокортикоїди. Реконвалесцентів спостерігають до 1 року.

Профілактика трихінельозу


Забороняється вживати в їжу недостатньо відварену чи смажену свинину та м'ясо диких тварин. Важливе значення має трихінелоскопія м'яса. У випадку виявлення паразита воно підлягає утилізації.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus