Основні симптоми глистів у дітей проявляються зовсім не так, як ви думаєте. Це не скрегіт зубами по ночах і не свербіж в області анального отвору. Симптоми глистів у дітей найчастіше маскуються під абсолютно інші соматичні захворювання. Наприклад, якщо дитина постійно скаржиться на болі в животі, це не означає, що у нього коліт або гастрит, хоча останнім часом динаміка захворюваності шлунково-кишкового тракту у дітей неухильно повзе вгору. Але швидше за все частий біль в животі у дитини говорить про те, що у нього глистяні інвазії. Причому паразити вже знаходяться в статевозрілому стані. Біль вони заподіюють в процесі своєї життєдіяльності. Сверблячка в анальному отворі виникає вже пізніше, коли самки глистів виходять для відкладання яєць. При скаргах на біль у животі симптоми глистів у дітей визначити досить просто. Потрібно вкласти дитину на спину, попросити його злегка зігнути в колінах ноги і розслабити передню черевну стінку. Потім теплими руками потрібно м'яко промацувати область навколо пупка. Якщо є глистяні інвазії, то ваша дитина буде відчувати при цьому неприємні відчуття. Також при цьому можна чітко промацати місце розташування скупчення паразитів .
Інші симптоми глистів у дітей можуть проявлятися у вигляді постійної слабкості, головного болю, проблемами з випорожненням кишечника, кашлем і висипанням на тілі. Глисти у дитини викликають постійну інтоксикацію. Тому не рідкісні випадки, коли симптоми глистів у дітей укладаються в клінічну картину банальної застуди. Насправді ніякої інфекції немає. Просто під час статевої активності і розмноження глисти починають мігрувати практично по всьому організму дитини. У тому числі вони потрапляють і в легеневу тканину і в головний мозок з потоком крові. Під час цієї подорожі личинки глистів дорослішають і готуються до поселення на постійне місце проживання в товстій кишці.
Як визначити чи є глисти у дитини? Якщо ви не знаєте, як визначити глисти у дитини, то найбільш оптимальним виходом для вас буде неодноразова здача аналізів калу на яйця глистів. Не слід судити по одному результату. Ці аналізи слід робити багаторазово, не менше семи разів за календарний місяць. Тільки в цьому випадку є ймовірність, та й то невелика, виявити глистную інвазію. Побічно допомогти визначити глисти у дитини може допомога загальний аналіз крові. Але найчастіше, все буде в повному порядку. Пам'ятайте про те, що глисти багато століть паразитують у людині. За цей час вони навчилися ретельно приховувати свою присутність в вашому тілі. Тому не слід спиратися на аналізи. Потрібно просто проводити профілактичне лікування не рідше, ніж два рази на рік .
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому діти смокчуть пальці?