У дітей вчасно поставити правильний діагноз, бронхіальна астма, буває досить складно. Це обумовлено тим, що досить часто хвороба має ті ж симптоми, що і звичайна застуда, вірусні захворювання дихальних шляхів. Часто батьки не здогадуються, що деякі симптоми говорять про куди більш серйозне захворювання, ніж проста застуда.
Однак при бронхіальній астмі у дітей не підвищується температура, навіть якщо кашель дуже частий і сухий, без виділення мокротиння. Перед настанням самих симптомів або ознак астми зазвичай за кілька діб наступають провісники. Їх тривалість у кожної дитини різна. У цей час діти часто роздратовані, перелякані, знаходяться в постійному порушенні, погано сплять.
Передвісники протікають у такий спосіб:
Ознаки та симптоми астми у дітей
-спочатку у малюка після нічного сну з носа починає виділятися водяниста слиз, через який дитина часто чхає, тре ніс;
-після декількох годин починається несильний сухий кашель;
-після обіду або після денного сну кашель стає помітно сильніше, але вже трохи вологий (у дітей старше 5 років кашель стає більш вологим до закінчення астматичного нападу);
-самі симптоми проявляються лише через 1-2 доби, коли кашель носить нападоподібний характер.
Діти старше року крім перерахованих вище ознак мають також і такі симптоми:
-сильний тиск в грудях, неможливість зробити повноцінний вдих;
-при спробі дихати ротом з'являється сильний сухий кашель;
-свербіж, шкірні висипання або сльозотеча - нетипові ознаки астми;
-тривалий сухий кашель без відділення мокроти;
-напади кашлю починаються при одних і тих же умовах (домашня тварина поруч, використання будь-яких фарб, на вулиці або відразу по приходу додому, відвідування бібліотеки, наявність свіжого букета квітів будинку і т.д.).
Хронічну бронхіальну астму у дитини в даний час ніякими медичними препаратами вилікувати не можна. Незважаючи на постійний розвиток медицини ліки немає. Існують тільки препарати, здатні зняти напад, знищити алерген в організмі. Причому препарати призначаються для прийняття в кілька етапів, з поступовим збільшенням дозування діючої речовини. Кількість прийнятого препарату залежить від тяжкості перебігу нападів астми.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 8 простих вправ для швидкого схуднення (ВІДЕО)Будь-яке лікування має проходити під суворим контролем лікаря. Він приймає рішення про зниження або підвищення дозування препаратів.